Znaczenie laserów w leczeniu stomatologicznym Znaczenie laserów w leczeniu stomatologicznym

Znaczenie laserów w leczeniu stomatologicznym

  • -

Znaczenie laserów w leczeniu stomatologicznym

Lasery w stomatologii zagościły już dawno. Stomatologia estetyczna poczyniła wielkie postępy, a lasery stały się praktycznym narzędziem dentystycznym. Rzadkością są gabinety, w których lasery nie są używane. Wybierz wybielanie zębów Warszawa z White& Beauty!

W stomatologii używanych jest 5 typów laserów: diodowe, CO2, Er:YAG, Er, -Cr: YSGG, Nd:YAG. Różnią się długością fal oraz użytej mocy. Bardzo często lasery w stomatologii wykorzystywane są do leczenia chorób dziąseł czy też zapalenia przyzębia. Poza tym laser używany jest w leczeniu endodontycznym, w diagnostyce oraz leczeniu próchnicy. Lasery w stomatologii posiadają bardzo szerokie zastosowanie, dzięki ich użyciu można szybciej leczyć stany zapalne czy też zmniejszyć obrzęk powstały na skutek zabiegu dentystycznego.

W stomatologii używane są lasery, które ze względu na swoje zastosowanie mogą być wskazane w takich dolegliwościach jak bóle w stawach skroniowych czy też żuchwowych, grzybice jamy ustnej, opryszczki, afty, bóle po sunięciu zęba.

Zabiegi dentystyczne wykorzystujące laser należą do zupełnie bezbolesnych i bezpiecznych. Moc światła w takich laserach wynosi od 1 do 500 mW. Warto zaznaczyć, że promieniowanie laserowe posiada właściwości sterylizujące, przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się lasery dużej mocy. Energia, moc promieniowania czy też właściwości absorbcyjne danego laseru powinny być odpowiednio użyte w zależności od jego zastosowania do danego rodzaju zabiegu.

Innowacyjna metoda stosowana przez White&Beauty również wykorzystuje laser. Wybielanie zębów metodami domowymi rzadko kiedy przynosi jakiekolwiek efekty. Wybielanie zębów za pomocą lasera jest najbardziej skuteczne, dlatego najlepiej jest skorzystać ze sprawdzonych metod dających najlepsze efekty. Zaufaj marce White & Beauty dającej najlepsze efekty, już po pierwszym zabiegu. Organiczny żel, który jest aktywowany za pomocą wiązki światła z lampy Beyond, skutecznie wnika w szkliwo zębów oraz rozjaśnia zęby nawet o 12 odcieni. Nasi klienci do wyboru mają dwa rodzaje lamp: led oraz halogenową. Zabieg składa się z trzech naświetleń po 15 minut.

Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu? Wybierz wybielanie zębów Warszawa z White&Beauty!