Zęby zatrzymane a wybielanie Zęby zatrzymane a wybielanie

Zęby zatrzymane a wybielanie

  • -

Zęby zatrzymane a wybielanie

Wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty wykonywane jest w taki sposób, iż nie przeszkadza przy zabiegu wada zgryzu. Często klienci o to pytają. Krzywe uzębienie jest problemem, gdy zamierzamy je wybielać nakładkami gotowymi dostępnymi w aptece.

Zęby zatrzymane 

Najczęstszą przyczyną krzywych zębów są zęby zatrzymane. Chodzi o zęby, które zostały zatrzymane w tkance kostnej zarówno w dolnej, jak i górnej szczęce. Zęby, które się zatrzymują to przeważnie ósemki, górne jedynki i trójki oraz w dolnej szczęce zęby przedtrzonowe.  Szczęka człowieka ma tendencję do zmniejszania się, więc zęby mają dużo mniej miejsca. Najczęściej, gdy wychodzą „ósemki” nie mają dość miejsca i stłaczają pozostałe zęby. Problemem mogą być również zbyt duże zęby oraz zęby nadliczbowe. Problem zębów zatrzymanych dotyczy najczęściej zębów stałych. Zęby zatrzymane mogą wywołać różne problemy w jamie ustnej, np. resorpcję zębów, torbiele oraz krzywy zgryz.

Leczenie zębów zatrzymanych

W leczeniu zębów zatrzymanych pomoże albo ortodonta, albo chirurg szczękowy. U niektórych pacjentów wystarczy rozciągnąć łuk szczęki. Czasami bez chirurga, który pomoże wyrżnąć się zębowi, sobie nie poradzimy z problemem. Najgorzej jest, gdy nie do końca wyrżnięty ząb stwarza poważniejsze problemy i trzeba go wyrwać. Zęby, które usuwane są najczęściej to ósemki, które już dawno przestały spełniać swoją podstawową rolę i są po prostu niepotrzebne.

Problemy z zębami to często również problemy z dziąsłami. Dziąsła puchną, ropieją, pojawiają się torbiele, itp. Bakterie, które się wtedy w jamie ustnej pojawiają, powodują nieprzyjemny oddech.

Wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty czeka na Ciebie!