wybielanie zębów warszawa wybielanie zębów warszawa

Zęby podczas ciąży

  • -

Zęby podczas ciąży

W ciąży trzeba jeszcze bardziej dbać o higienę jamy ustnej. Czy wiedziałeś, że zły stan zębów wpływa niekorzystnie na dziecko? Najbardziej groźna dla dziecka w brzuchu matki jest próchnica, a także kamień nazębny czy też choroby przyzębia. Próchnica może być przyczyną zakażeń w trakcie porodu. Dbaj o zęby nie tylko w ciąży lecz pamiętaj, że jakiekolwiek wybielanie nie jest zalecane w ciąży. Możesz je wykonać dopiero po urodzeniu. Wybielanie zębów Warszawa tylko z White&Beauty!

Najważniejsze jest prawidłowa higiena jamy ustnej, czyli po pierwsze szczotkowanie. Kobiety w ciąży borykają się z problemem krwawiących dziąseł. Jest to spowodowane rozszerzeniem się naczyń krwionośnych. Gospodarka hormonalna kobiety w ciąży jest zachwiana. Musi wtedy szczególnie dbać o swoje zdrowie oraz o zdrowie zębów. Po szczotkowaniu trzeba pamiętać o tym, żeby oczyścić zęby z resztek pokarmu. Jeśli będziemy stosować się do tych wszystkich zaleceń, dziąsła nie będą krwawić.

Niezwykle ważna jest zawartość fluoru w paście do zębów. Najlepiej żeby było go od 1000 do 1500 ppm. Tylko taka zawartość pozwoli uchronić przed ewentualną próchnicą. Przyszłe mamy mają problem z zapachem pasty. Nawet zapach ulubionej już nie musi być przyjemny, można ją zastąpić owocową.

Kobiety w ciąży są narażone na choroby dziąseł, które są mniej odporne, przez co bardziej narażone na działanie bakterii. W niektórych przypadkach może dojść do powstawania paradontozy. Jeśli masz obawy dotyczące stanu Twoich dziąseł, powinnaś udać się do stomatologa. Najlepiej jest zrobić to już na początku, kiedy dowiesz się, że będziesz mamą.

Jeśli dojdzie już do zapalenia dziąseł, trzeba działać szybko. Domowe sposoby np. napar z rumianku, pomogą złagodzić powstałe podrażnienia. W aptece można kupić także preparaty, które łagodzą stan zapalny, a także działają obkurczająco na dziąsła. W ciąży nie jest zalecane wybielanie zębów, a nawet używanie past, które w swoim składzie posiadają składniki wybielające.

Dbaj o zęby, nie tylko w czasie ciąży. Tylko prawidłowa higiena pozwoli cieszyć się zdrowym uśmiechem. Regularnie odwiedzaj stomatologa.