wybielanie zębów warszawa wybielanie zębów warszawa

Zęby mądrości

  • -

Zęby mądrości

Zęby mądrości są nazywane inaczej „ósemkami”. Dorosły człowiek posiada ich cztery, są to ostatnie zęby umieszczone w szczęce i żuchwie. Niektóre z nich mogą być źródłem wielu dolegliwości. Wybierz wybielanie zębów Warszawa w klinice White&Beauty! Twój uśmiech nigdy nie był bielszy! Zapraszamy!

Trzecie zęby trzonowe, czyli „ósemki”, wyrastają jako ostatnie. Przy ich wyrzynaniu często pojawia się ból. Ma to miejsce zazwyczaj pomiędzy 17 a 25 rokiem życia. Czy wiedziałeś, że u niektórych osób zęby te mogą się wyrzynać nawet do 40 roku życia lub nie mają ich w ogóle?

Zęby mądrości, podobnie jak pozostałe, służą do rozdrabniania i przeżuwania pokarmu. Czasem mogą wyrosnąć w sposób zupełnie uniemożliwiający spełnianie ich funkcji. Wtedy zazwyczaj potrafią „narobić” wiele problemów np. być źródłem bólu. Takie sytuacje zdarzają się dosyć często. Ryzyko wystąpienia próchnicy w ich przypadku jest większe niż w przypadku pozostałych. Wiele osób decyduje się na ich usunięcie, ponieważ chcą sobie zaoszczędzić nerwów związanych np. z bólem.

Dostęp do nich jest rzeczywiście utrudniony, przez co mogą pozostawać w nich resztki pokarmu powodujące próchnicę. Współczesne zabiegi chirurgii szczękowej dają możliwość autoprzeszczepu ósemek w przypadku utraty jednego z zębów. Muszą być wtedy spełnione odpowiednie warunki, a na ząb można np. nałożyć korony protetyczne.

U niektórych osób zęby mądrości mieszczą się z trudem. Przy zakładaniu aparatów ortodontycznych zalecane jest usunięcie ich wszystkich. Procesy ich wyrzynania często przebiegają nieprawidłowo. Tylko, jeśli są właściwie umieszczone w łuku nie sprawiają problemów i dobrze spełniają swoją funkcję. Innym wskazaniem do ich usunięcia mogą być stany zapalne dziąseł, które mogą być źródłem zakażenia dla całego organizmu.

Proces wyrzynania ósemek może zostać nawet zatrzymany. Ząb zostaje niewidoczny oraz pozostaje w dziąśle. Żeby sprawdzić czy zęby mądrości prawidłowo wyrosły trzeba wykonać zdjęcie pantomograficzne, które rozwieje wszystkie wątpliwości. Tylko w ten sposób będziemy w stanie dowiedzieć się wszystkich informacji o stanie rozwoju tych zębów. Istotnym wskazaniem do usunięcia ósemek jest zaawansowana próchnica. Zęby leczy się wtedy kanałowo, co w przypadku ósemek może być utrudnione.

Sprawdzaj stan swoich zębów jak najczęściej. Regularnie odwiedzaj swojego stomatologa. Wybielanie zębów Warszawa w klinice White&Beauty to najlepszy wybór! Sprawdź nas! Zapraszamy!