Zadbaj o swój uśmiech Zadbaj o swój uśmiech

Zadbaj o swój uśmiech

  • -

Zadbaj o swój uśmiech

Jak wynika z wielu badań naukowych większość osób ma bardzo małą świadomość odnośnie prawidłowej pielęgnacji zębów. Nie wie jakiej szczoteczki powinno się używać, nie potrafi wybrać odpowiedniej pasty. Dla niektórych na tych produktach kończy się również temat profilaktyki. Nie zdają sobie sprawy, że często sama pasta nie wystarczy, nie wiedzą co powinno się jeszcze stosować i w jakim celu. A możliwości jest dużo i nie chodzi tu jedynie o zapobieganiu tworzenia się próchnicy czy przebarwień, ale również upiększenia swoich zębów poprzez poprawę ich koloru.

Na rynku jest mnóstwo szczoteczek o różnym rodzaju i twardości włosia oraz różnej długości główki. Dobór odpowiedniej jest oczywiście kwestią indywidualną, ale istnieją niektóre ważne aspekty, na które warto zwrócić uwagę. Najlepiej wybierać szczoteczki miękkie lub bardzo miękkie, tak aby uniknąć ścierania szkliwa lub podrażnienia podczas zbyt intensywnego szczotkowania. Ważne jest również aby długość włosia była jednakowa, tak aby powierzchnia czyszcząca była jak największa. Zbyt duża główka może powodować dyskomfort podczas mycia.

Past z kolei jest jeszcze więcej i chyba cały czas przybywa. Pojawiają się już nie tylko pasty o działaniu ogólnym, ochronnym i odświeżającym, ale również specjalistyczne pasty na konkretne problemy. I tak samo jak nie ma jednego idealnego kremu dla wszystkich rodzajów cer, pasta powinna być wybierana pod kątem zapotrzebowania zębów. Ważne jest natomiast, aby uważać podczas wyboru oraz użytkowania past wybielających. Większość z nich zawiera uwodnioną krzemionkę bądź sproszkowany pumeks, substancje ścierające. Działają na zęby na zasadzie peelingu, rysują i ścierają szkliwo, pozbawiając zęby jedynej naturalnej bariery ochronnej.

Oprócz prawidłowego mycia zębów (ruch wymiatający, od dziąsła do zęba, niezbyt intensywny) bardzo ważne jest również używanie płynu do płukania ust w celu eliminacji bakterii oraz nici dentystycznej do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Dopiero po zastosowaniu tych wszystkich preparatów można mówić o kompleksowej pielęgnacji zębów.

Regularne kontrole u specjalisty (co 6 miesięcy) również są bardzo ważne ponieważ pozwolą wyeliminować ewentualne choroby czy ubytki a kiedy jest potrzeba zostanie wykonane oczyszczanie z kamienia lub osadu (skaling lub piaskowanie). Tak przygotowane wcześniej zęby mogą z kolei zostać poddane zabiegom upiększającym czy estetycznym.

Do takich zabiegów niewątpliwie należy laserowe wybielanie zębów. Jest to metoda opierająca się na zastosowaniu specjalistycznego żelu oraz naświetlaniu lampą. Istnieją różne rodzaje żeli, opierające się na innej substancji aktywnej. Najczęściej stosowane są na bazie nadtlenku wodoru bądź nadboranu sodu. Istnieją również różne rodzaje lamp. W zależności od rodzaju emitowanego światła, różnią się długością fali. Najczęściej stosowane są lampy ledowe i halogenowe. Lampy ze światłem halogenowym są silniejsze, dają lepsze efekty i dłużej utrzymują efekt. Wybór lampy nie ma wpływu na bezpieczeństwo zabiegu, obie metody są bezpieczne, kluczową rolę odgrywa żel. Ryzyko podrażnienia występuje jedynie kiedy żel podczas zabiegu będzie miał kontakt z tkanką miękką (dziąsła, wargi, język). Niemniej jednak nawet w przypadku wystąpienia, szybko się wchłania i nie powoduje większych uciążliwości. W przypadku metody organicznej żel ma prawo uwydatnić obecne w zębach osady wapnia lub fluoru (świadczące o jego nadmiarze w diecie, suplementacji bądź pielęgnacji), które wchłaniają się w ciągu doby po zabiegu. Natomiast ogólna stabilizacja koloru następuje od 3 dni do 2 tygodni i w tym czasie obowiązuje biała dieta. Polega ona na unikaniu produktów zawierających barwniki a nie ograniczaniu się tylko do białych produktów!

Wybielanie lampą należy do jednej z najskuteczniejszych oraz najbezpieczniejszych metod wybielania zębów. Zadbaj o swój nieskazitelny uśmiech –  wybielanie zębów Warszawa już dziś! Zapraszamy!