Wybielanie zębów w Warszawie – czyli jak biały uśmiech stał się modny Wybielanie zębów w Warszawie – czyli jak biały uśmiech stał się modny

Wybielanie zębów w Warszawie – czyli jak biały uśmiech stał się modny

  • -

Wybielanie zębów w Warszawie – czyli jak biały uśmiech stał się modny

Początkowo zabieg wybielania zębów kojarzony był jako bardzo droga i ekskluzywna usługa, na którą mogli sobie pozwolić jedynie nieliczni. Od jakiegoś czasu jednak to się zmieniło. Wszystko za sprawą nowych metod wybielania, alternatywnych dla drogiego i bolesnego zabiegu u dentysty.

I tak z czasem, stając się coraz bardziej dostępny, stał się również bardziej popularny aż w końcu zapanowała moda na „hollywoodzki” uśmiech. Oglądając telewizję niejednokrotnie zazdrościmy i zastanawiamy się co trzeba zrobić żeby mieć tak białe zęby i czy faktycznie każdy może sobie na to pozwolić.

Trzeba pamiętać, że większość tych „idealnych” uśmiechów jest nienaturalna, na zębach gwiazd bardzo często mocowane są licówki czyli płaty porcelanowe bądź inny materiał sztuczny. Oczywiście nie wszyscy wybierają takie rozwiązanie, niektórzy wybierają zabieg estetyczny czy upiększający swoich zębów, jakim niewątpliwie jest wybielanie.

Na rynku znajduje się mnóstwo różnych metod oraz preparatów wybielających. Jaki wybrać, jaka jest  najlepsza metoda i jakie warunki muszą być spełnione żeby wykonać taki zabieg?

Coraz więcej past wybielających pojawia się na drogeryjnych półkach, niestety większość z nich zamiast substancji wybielających zawiera substancje ścierające, działające na zęby jak peeling, mogące rysować i ścierać szkliwo, pozbawiając zęby jedynej, naturalnej bariery ochronnej. Dodatkowo pasty wybielające mogą poprawić kolor jedynie o 1, maksymalnie 2 odcienie.

Wiele osób także korzysta bądź korzystało kiedyś z pasków wybielających, niestety nieumiejętnie. Wykonywanie zabiegów wybielających w domu niejednokrotnie wiąże się z późniejszym niezadowoleniem związanym z brakiem efektów bądź nierównomiernym rozjaśnieniem. W tej metodzie ważne jest, żeby równo przykleić plaster, jednakowo na górze i na dole oraz uważać, żeby szczególnie na dole gdzie gromadzi się więcej śliny taki plaster się nie odkleił. Często takie osoby pojawiają się później na zabiegach wybielania w gabinetach próbując naprawić popełnione wcześniej błędy czy wyrównać poziom wybielenia na poszczególnych łukach zębowych, co niestety nie jest już takie proste.

Metoda nakładkowa również cieszy się dużym zainteresowaniem na drodze do idealnego uśmiechu, ale także z różnymi skutkami. Mtetoda ta polega na aplikowaniu specjalistycznego żelu do specjalnych szyn silikonowych, gotowych bądź stworzonyh indywidualnie do kształtu oraz rozmiaru zębów. Nakładki stosuje się zazwyczaj na noc albo kilka godzin w ciągu dnia, przez okres około dwóch tygodni (jedna seria). Efekt uzyskuje się stopniowo co pozwala na kontrolowanie poziomu wybielenia.Jednak większość osób po zakończonej kuracji skarży się na podrażnienie dziąseł oraz silną nadwrażliwość utrzymującą się nawet do kilku miesięcy. Jest to kolejna metoda praktykowana w domu, w której niewłaściwe stosowanie bądź rozprowadzenie żelu może skutkować nierównomiernym rozjaśnieniem czy podrażnieniami.

Alternatywą dla ryzykownego wybielania w domu jest laserowe wybielanie w gabinecie, jedna z najbardziej popularnych obecnie metod i zdecydowanie najbezpieczniejsza, ponieważ wykonywaną pod kontrolą specjalisty. Zabieg polega na zastosowaniu specjalistycznego żelu a następnie aktywowaniu go lampą ledową bądź halogenową. Lampę wybiera się w zależności od wielkości przebarwień, stanu zębów oraz oczekiwanych efektów. Światło halogenowe (lampa Premium) jest silniejsze, wnika głębiej, daje lepsze efekty i dłużej utrzymuje poziom wybielenia. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, szybki (około godziny) i nie powoduje żadnych skutków ubocznych dla zębów, nie niszczy też szkliwa. Warunkami koniecznymi do wykonania zabiegu jest zdrowe uzębienie (od 1 do 5), brak kamienia lub osadu (kilka dni po usunięciu) oraz brak przeciwskazań (zakładka przeciwwskazania do zabiegu). Efekt jest widoczny od razu po zabiegu i może się utrzymywać nawet do 2 lat! Zapraszamy do White&Beauty na laserowe wybielanie zębów Warszawa!