Wybielanie w gabinecie Wybielanie w gabinecie

Wybielanie w gabinecie

  • -

Wybielanie w gabinecie

W ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznych stało się wybielanie zębów. Pojawia się ono nie tylko w ofertach gabinetów stomatologicznych, ale również coraz częściej w gabinetach kosmetycznych. Metody tam stosowane dają szybsze efekty i są skuteczniejsze od domowych zabiegów.

Szczególnie skuteczny jest zabieg wybielania w przypadku żywych zębów. Zdecydowanie trudniejszymi do wybielania są zęby po urazach, o ciemniejszym odcieniu. Również żel nie wybiela sztucznego materiału. Jak pokazują badania, wybielanie zębów jest przyjazne dla szkliwa. Po zastosowaniu preparatów wybielających w gabinecie, w jamie ustnej jest mniej bakterii, a szkliwo staje się twardsze. Nie jest prawdą to, że wybielanie powoduje sam żel lub niebieskie światło zimne, które emituje lampa w przypadku jednej z metod wybielania.  Używana podczas zabiegu lampa stwarza odpowiednie warunki do utleniania żelu, uwalnia się tlen a cząsteczki żelu utleniają tworzące przebarwienia cząsteczki w szkliwie zęba i w efekcie je wybielają. Zarówno sam żel jak i lampa nie mają działania rozjaśniającego.

PantherMedia A10275073

 

Zawsze przed zabiegiem wybielania zalecane jest wykonanie ściernego oczyszczania szkliwa w celu łatwiejszej absorpcji przez powierzchnię zęba środka wybielającego. Czasami konieczne jest nałożenie preparatu ochronnego na dziąsła, jeżeli są one bardzo wrażliwe lub są odsłonięte korzenie. Zęby pokrywane są starannie żelem wybielającym, tak by nie dostał on się na dziąsła bądź wargi. Zabieg trwa około godziny. W jego trakcie substancja aktywna zawarta w żelu wywołuje utlenienie znajdujących się w szkliwie zęba oraz zębinie związków organicznych. Nadające naszym zębom nieestetyczny kolor barwniki utleniają się, a zęby się wybielają. W większości przypadków po nałożeniu żelu naświetla się zęby niebieskim światłem zimnym, które rozbijając cząsteczki żelu, przyspiesza proces wybielania. Po zabiegu zwiększa się porowatość szkliwa, przez co staje się bardziej wrażliwe. Może reagować nadwrażliwością na zbyt zimne lub gorące napoje lub jedzenie. Zazwyczaj jendak nadwrażliwość ta znika w ciągu doby od zabiegu. W gabinecie kosmetycznym zabieg wygląda tak samo i jest równie skuteczny. Kosmetolog podobnie jak i stomatolog zachowuje wszystkie wymogi bezpieczeństwa, używa odpowiednich preparatów i lampy z niebieskim światłem zimnym. Tak więc zabieg przebiega bardzo podobnie i nie powinny wystąpić żadne skutki uboczne. Podczas jednego zabiegu w obu gabinetach zęby mogą się wybielić nawet o 10 odcieni. Oczywiście wszystko jest zależne od ich stanu poczatkowego, możliwości genetycznych oraz wielkości przebarwień. W przypadku metody domowej natomiast taki efekt może być bardzo trudny do uzyskania nawet po cyklu zabiegów.

 Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Warszawa!