Wybielanie u dentysty a u kosmetologa Wybielanie u dentysty a u kosmetologa

Wybielanie u dentysty a u kosmetologa

  • -

Wybielanie u dentysty a u kosmetologa

W dzisiejszych czasach bardzo ciężko przekonuje się człowieka do zmian. Nasze przekonania są często nie poparte przez odpowiednie argumenty , często po prostu sugerujemy się nieodpowiednimi opiniami. Między innymi dotyczy to zabiegu wybielania zębów.  Powszechnie słyszy się ze jest to zabieg niebezpieczny dla zębów , musi mocno boleć a do tego jest bardzo drogi . Otóż prawda jest całkowicie inna, jest to zabieg upiększający z naciskiem na zwiększenie estetyki a nie leczniczy. Wykorzystujący substancje nie oddziałujące na tkanki miękkie, a jedynie na powierzchnie samych zębów.

Współczesne wybielanie zębów

Wybielanie w dzisiejszych czasach to nie tylko zabieg który może wykonywać wykwalifikowany stomatolog ale także kosmetolog. Podstawa takiego zabiegu są oczywiście zdrowe i wyleczone zęby jak i również oczyszczone z kamienia i osadu. Sam zabieg jednak wykonuje osoba posiadająca przygotowanie i kwalifikacje. Wówczas wcześniej z pacjentem przeprowadzany jest wywiad w którym koniecznie dowiadujemy się o wszystkich chorobach, alergiach, lekach .

Kwestia używanych substancji podczas wybielania jest bardzo prosta bo rozwiązuje ją dyrektywa unijna z 2011, w której znajdziemy dopuszczalne stężenia żeli. Także działania w zakresie tych norm pozwala na wykonywanie zabiegu nie tylko przez stomatologa. Żel organiczny stał się bardziej popularny w ostatnim czasie co skutkuje bezbolesnością zabiegu. Owszem występuje pewien dyskomfort ale dotyczy on umieszczenia retraktora, czyli plastikowego rozwieraka w ustach który daje stabilne rozwarcie ust podczas całego zabiegu . W związku z tym ze zabieg trwa około godziny to w takim czasie może być to dla pacjenta uciążliwe. Oprócz tego jeżeli wszystko jest w porządku w obrębie jamy ustnej to nie powinno być żadnych innych nieprzyjemnych doznań.

Przebieg zabiegu wybielania zębów

Podczas zabiegu żel jest nakładany 3-krotnie na zęby. Każda seria to 15 minut naświetlania lampą. Są to celowo 3 serie , która stopniowo rozjaśnia nasze zęby. Upewnia nas to o tym że wszystkie zęby rozjaśniają się jednakowo.

Jedyna różnica pomiędzy zabiegiem u dentysty a kosmetologa jest taka że zabieg wykonywany pod kontrolą lekarza, jednak jeżeli wszystko jest w porządku w obrębie jamy ustnej to nie ma konieczności jego nadzoru, ponieważ procedury są takie same.

Każdy zabieg laserowego wybielania zębów polega na usunięciu przebarwień oraz poprawie kolorytu zębów które podczas kontaktu  z jedzeniem , napojami barwiącymi, tytoniem zmieniają swój kolor. Czasami wystarczy jeden zabieg aby nasze zęby osiągnęły kolor, którego oczekujemy.

            Spróbuj i przekonaj się sam że zabieg wybielający jest równie przyjemny, co efektywny w profesjonalnym gabinecie. Zapraszamy na wybielanie zębów Warszawa do White&Beauty.