Wybielanie – bezpieczne czy nie? Wybielanie – bezpieczne czy nie?

Wybielanie – bezpieczne czy nie?

  • -

Wybielanie – bezpieczne czy nie?

Trendy w modzie zmieniają się tak jak pory roku, jednak jedno pozostaje niezmienne. Trend na śnieżnobiały uśmiech. Każdy aktor, celebryta czy osoba często pokazująca się w środowisku medialnym może pochwalić się pięknym uśmiechem. Kto by takiego nie chciał mieć. Na rynku dostępna jest cała gama produktów usuwających przebarwienia o przeznaczaniu domowym lub do stosowania w gabinetach.

Z dostępnych przeprowadzonych badań na runku zdecydowanie wynika, że produkty te nie są dla nas groźne i dzięki rozsądnemu i prawidłowemu użyciu zmniejszą ryzyko powikłań. Do najczęstych powikłań niestety zaliczono możliwość powstawania guzów nowotworowych w jamie ustnej. Spowodowane między innymi nadtlenkiem wodoru, który jest głównym składnikiem wszystkich preparatów wybielających. Wynika to z jego przenikania z nakładek, pasków czy też nieprawidłowego rozmieszczenia żelu na powierzchni zębów do jamy ustnej, uwalniając przy tym przenikanie wolnych kancerogennych rodników.

Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, iż takie zdarzenie maja miejsce w przypadku stosowania samodzielnego produktu w zaciszu domowym. Z wyników badań wynika również ze nasze ciało jest dobrze przygotowane do radzenia sobie w sytuacji przenikania tego związku i rozpuszcza go na wodę i tlen. Jakie zatem istnieją potencjalne powikłania?

Zaliczamy tu między innymi:

Zmiany w szkliwie.

Jak wiadomo, aby pozbyć się przebarwień i uzyskać inny kolor naszego uzębienia jest przeniknięcie preparatu do szkliwa. Z badań w których testowano dostępne na rynku systemu wybielania stosowane w domu wynika że każdy z nich prowadził do zmniejszenia twardości tkanki szkliwnej zęba, jak również zmniejszał jego sprężystość.

Zagrożenia rtęcią.

Tu zaskoczenie zapewne dla każdego. Nasuwa się pytanie, gdzie znajduje się owy pierwiastek. Już tłumaczymy. Prekursor nadtlenku wodoru a mianowicie nadtlenek karbamidy poprzez wejście w reakcje z plombami amalgatowymi powoduje uwolnienie się z nich rtęci, co jak wiadomo każdemu, jest zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Popularna nadwrażliwość zębów.

Należy do najczęstszych występujących objawów pozabiegowych. Nie stanowi może w żadnej mierze zagrożenia dla naszego zdrowia, jednak nie należy do najprzyjemniejszych. Częstotliwość jej występowania szacuje się u połowy pacjentów.

Podrażnienie tkanek miękkich

Do tkanek miękkich zaliczamy między innymi dziąsło, podniebienie i przedsionek jamy ustnej. W przypadku wybielania najbardziej narażone jest dziąsło. Stosując domowe metody w przypadku braku wprawy i odpowiedniego doświadczenia możemy sobie tylko zaszkodzić . Dlaczego? Złe dopasowanie do łuku zębowego a także nie odpowiednie osuszenie zębów może doprowadzić do spłynięcia preparatu na tkanki miękkie, co z kolei doprowadzi do znacznego podrażnienia.

Alternatywa dla zazwyczaj bardzo drogiego wybielania stomatologicznego a niebezpiecznego wybielania domowego ? Polecamy wybielanie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, gdzie ceny są zdecydowanie przyjemniejsze dla portfela, preparaty są o stężeniach zbliżonych do stomatologicznych a skuteczność i bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie. Takie wybielanie polecamy w gabinetach WHITE & BEAUTY.

Zapraszamy na wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty