Walcz ze stresem Walcz ze stresem

Walcz ze stresem

  • -

Walcz ze stresem

Wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty na stres niestety nie pomoże. Wiemy jak stres potrafi wpływać na każdy aspekt naszego życia. Strach nie tylko nie pozwala nam działać, ale również źle wpływa na nasz organizm. Krótkotrwały stres nie powinien raczej odbić się na naszym zdrowiu psychicznym ani fizycznym. Inaczej sprawa przedstawia się ze skutkami długotrwałego stresu.

Skutki stresu

Do skutków długotrwałego stresu można zaliczyć brak koncentracji i snu, niepokój, skłonność do nałogów, problemy z oddychaniem, zaburzenia psychiczne (nerwica, depresja), zaburzenia odżywiania (bulimia, anoreksja) i wiele innych. Pośrednim skutkiem stresu mogą być mechaniczne uszkodzenia szkliwa, poprzez zagryzanie zębów, zgrzytanie podczas snu, obgryzanie paznokci czy gryzienie ołówka.

Sposoby na pozbycie się stresu

Najlepiej pozbyć się czynnika stresogennego. Nie zawsze się jednak da. Nie należy się jednak poddać. Jeśli szef atakuje Cię bez powodu, spróbuj poszukać innej pracy. Teściowa na każdym kroku wytyka Ci błędy – postaw jej granicę, bo może to zagrozić Twojemu związkowi. Każdą sytuację da się rozwiązać, jeśli się tak spokojnie nad nią zastanowisz.

Oto kilka rad, jak poradzić sobie ze stresem:

– Nie trać pozytywnego nastawienia – optymizm pomoże wydostać Ci się z każdych kłopotów.
– Odżywiaj się zdrowo – owoce i warzywa doskonale odżywią Twój organizm. Warto również czasami sięgnąć po produkty antystresowe, np. czekoladę, orzechy włosie, pomarańcze, fasolkę szparagową, czarne porzeczki, seler naciowy, itp. Nie zapomnij o magnezie, który doskonale wpływa na układ nerwowy.
– Zadbaj o relaks – ćwiczenia relaksacyjne, joga, spacer, a nawet ciepła kąpiel, sen, rozmowa, muzyka… Wszystko to, co lubisz razy 2. Musisz pozwolić sobie na odpoczynek. Oderwij się od codziennych spraw.
– Zażyj trochę aktywności – ruch to nie tylko konieczność. Może to być również przyjemność. Ruch sprawia, że w naszym ciele wytwarzane są endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Na poprawę samooceny zapraszamy na wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty!