W skrócie o wybielaniu zębów W skrócie o wybielaniu zębów

W skrócie o wybielaniu zębów

  • -

W skrócie o wybielaniu zębów

PRZECIWWSKAZANIA 

Jednym z głównych przeciwwskazań do zabiegu jest astma oraz epilepsja, wynika to z ryzyka wystąpienia ataku podczas zabiegu, nawet zaleczona choroba może objawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Kolejnym jest posiadanie zębów mlecznych, są to zęby niewykształcone całkowicie, bardziej unerwione, dlatego podczas zabiegu oprócz silnego bólu może dojść do zapalenia miazgi zębowej oraz do obumarcia takiego zęba. Podobnie w przypadku zębów chorych, z próchnicą, jeżeli wykona się zabieg może dojść do zapalenia i martwicy.

BIAŁA DIETA

Jeżeli chodzi o białą dietę to obowiązuje ona z powodu stabilizacji koloru, a w przypadku jej złamania może dojść do pogorszenia się efektu lub całkowitego cofnięcia. Wiele osób nie rozumie dlaczego po zabiegu nie można spożywać alkoholu, otóż alkohol podrażnia odwodnione szkliwo jest bardziej wrażliwe i reaguje nadwrażliwością. Poza tym zawarte w winie kwasy mogą uszkadzać szkliwo a czerwone ma działanie silnie barwiące. Z kolei piwo jest gazowane. W okresie białej diety nie powinno się spożywać napojów gazowanych, gdyż gaz powoduje poszerzenie porowatej tkanki szkliwa a co za tym idzie może pogorszyć albo cofnąć efekt. Do szczególnie barwiących napojów gazowanych można zaliczyć również coca-colę, napoje energetyczne oraz izotoniczne. Tak więc zostaje woda mineralna niegazowana i mleko. Należy pamiętać, że biała dieta to nie jest ograniczanie się tylko do białych produktów, ale unikanie tych które mogą zabarwić! Można spożywać mięsa, ziemniaki, makarony, kasze, pieczywo, wędliny, sery, jajka, warzywa (z wyjątkiem pomidorów (zawierają bardzo silny barwnik likopen!), buraków, papryk, marchwii, brokułów i szpinaku). Jeżeli chodzi o owoce to można jeść jedynie banany, ze względu na to, że spożywane przez nas owoce nie mogą zawierać soku ani kwasu. Z sosów można stosować te na bazie jogurtu naturalnego, śmietany czy majonezu, natomiast nie można sosów z proszku czy słoika, które są przepełnione barwnikami. Z przypraw można sól, pieprz oraz zioła, nie można curry, kurkumy oraz kostek rosołowych (jak również zup z ich dodatkiem).

PRODUKTY PODTRZYMUJĄCE

Mus
Występuje w formie pianki. Ma dwie fazy, fazę czyszczącą (1) oraz wybielającą (2). Stosuje się tak jak pastę do zębów, na suchą szczoteczkę, całkowicie bez użycia wody. Po umyciu jedynie wypluwa się wytworzoną pianę. Może zastąpić pastę, można również najpierw umyć zęby pastą a później zastosować preparat. Po użyciu nie można nic jeść ani pić przez 15 minut. Przy codziennym stosowaniu ma działanie pogłębiające efekt wybielenia a przy stosowaniu 2 razy w tygodniu, oczyszcza zęby zapobiegając cofaniu się efektu. Bardzo lekka forma, nie obciąża szkliwa, dobrze się pieni i jest bardzo wydajny.

Kredka
Bardziej skoncentrowana forma, w postaci żelu. Zakończona jest pędzelkiem. Przekręca się tył, żel wydobywa się na pędzelek, smaruje się całe zęby bądź miejsca które chce się dobielić, 15-20 minut się odczekuje i wypłukuje. Ma bardzo podobne działanie do musu, jest wydajna.


PROFILAKTYKA

Po zabiegu szkliwo jest delikatnie odwodnione a co za tym idzie bardziej wrażliwe, dlatego nie warto go dodatkowo obciążać. Nie powinno się narażać go na skrajne sytuacje. Zbyt zimne czy gorące napoje lub potrawy będą je podrażniały. Podobnie zbyt twarda szczoteczka, płyn do płukania ust z alkoholem czy pasty wybielające. Szczoteczka najlepiej gdyby była miękka albo bardzo miękka natomiast pasta ochronna, wzmacniająca szkliwo. Warto także po każdym posiłku, jeżeli jest to możliwe umyć zęby pastą, jeżeli nie wypłukać płynem do płukania lub wodą. Jedynym wyjątkiem są kwasy, które zmiękczają szkliwo, po ich spożyciu należy odczekać ok. 30 minut, żeby nie podrażnić szkliwa.

Jeżeli wiesz już wszystko o wybielaniu  zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Warszawa!