Ulubione produkty naszych zębów Ulubione produkty naszych zębów

Ulubione produkty naszych zębów

  • -

Ulubione produkty naszych zębów

Utrzymanie zdrowego i estetycznego uśmiechu to nie tylko regularne szczotkowanie zębów, częste wizyty u lekarzy stomatologów. Aby cieszyć się zdrowiem jamy ustnej musimy też zwracać szczególną uwagę na produkty, które dostarczamy każdego dnia. Istnieją produkty, które mają ogromny wpływ w walce z próchnicą, która prowadzi do wielu poważnych konsekwencji.

Produkty mleczne są skarbnicą wapnia, który odpowiada za prawidłową budowę kości i zębów. Wpływa korzystnie na pracę serca, układu mięśniowego, nerwowego. Dzienne zapotrzebowanie na ten składnik mineralny to 800-1100mg. Wapń znajduję się również w niektórych warzywach czy orzechach. Jego niedobór możemy zaobserwować dzięki skurczom mięśni, drętwieniu kończyn. Gdy niedobór jest dużo znaczniejszy zaczynają psuć się zęby, a nasze kości są osłabione. Istnieje wtedy duże ryzyko na rozwijanie się próchnicy. Dlatego też mówi się, że produkty mleczne są najbardziej lubiane przez zęby. Mają one pozytywne działanie na florę bakteryjną i w dużym stopniu chronią zęby przed demineralizacją.

Ryby natomiast mają wiele wartości odżywczych wpływających pozytywnie nie tylko na zęby, ale również cały organizm. Są bardzo bogate w witaminę D, A, E, witaminę B, fosfor, magnez, wapń, żelazko i wiele innych. Cenne dla naszych zębów są również kwasy omega – 3, które zawierają się w rybie. Przyswajanie wartości odżywczych sięga nawet czterdziestu procent. Jest to możliwe dzięki występowaniu tak licznej ilości witamin i minerałów. Mówi się, że każdy kto często spożywa ryby ma mocne zęby i kości.

Warzywa chrupiące, czyli marchew, kalarepa, rzodkiewka i itp. mają również pozytywy wpływ na zdrowie naszych dziąseł i zębów. Podczas chrupania tych produktów usuwamy powstały osad i kamień nazębny oraz masujemy dziąsła, co obniża występowanie chorób. Ich skład jest bezpieczny dla zdrowia zębów, gdyż są ubogie w cukry i kwasy, które przyczyniają się do erozji szkliwa.

Jeżeli dbasz o swoje zęby i nie masz problemu z nimi związanych zapraszamy na zabieg laserowego wybielania zębów Warszawa!