Tetracyklina a laserowe wybielanie zębów Warszawa Tetracyklina a laserowe wybielanie zębów Warszawa

Tetracyklina a laserowe wybielanie zębów Warszawa

  • -

Tetracyklina a laserowe wybielanie zębów Warszawa

Przebarwienia po tetracyklinie są ciemnymi, intensywnymi zmianami na całych łukach zębowych. Mają zazwyczaj kolor żółty, żółtobrunatny, brązowy bądź brunatno-brązowy. Wszystko jest zależne od rodzaju przyjmowanych leków. Różne odmiany tych antybiotyków powodują różne przebarwienia i ich odmienny odcień. Zmiany te tworzą się w wyniku przyjmowania antybiotyków z grupy tetracyklin. Najczęściej przez kobiety w okresie ciąży (zmiany u dziecka), bądź przez dzieci znajdujące się w okresie kształtowania uzębienia.

Czy można sobie jakoś z nimi radzić?

Niestety są to zmiany nieodwracalne, które powodują duży dyskomfort i problem szczególnie u osób, które w pracy zawodowej mają bezpośredni kontakt z klientami. Również w kontaktach prywatnych stanowią przyczynę mniejszej pewności siebie. Wygląd zębów, szczególnie w kontaktach bezpośrednich ma duże znaczenie i jest często odbierany jako nasza wizytówka. Powinien świadczyć o dbałości o siebie i swój wygląd. W przypadku takich schorzeń wiąże się to niejednokrotnie z niewłaściwym odbiorem oraz brakiem akceptacji.

W takiej sytuacji większość osób decyduje się na wybielanie. Sposobem jest również wstawienie licówek, jest to jednak materiał sztuczny i wiąże się z dużymi kosztami finansowymi. Bardziej przystępną w tej sytuacji metodą okazuje się rozjaśnienie zębów. Zabieg wybielania nie usunie powstałych zmian, ale jest w stanie znacząco poprawić ich odcień. Dla osób, które żyją z tym problemem wiele lat nawet lekka poprawa wydaje się być znacząca i dająca nadzieję na lepszy wygląd przebarwionych zębów.

Przebarwienia po tetracyklinie a wybielanie zębów

Schorzenie to nie stanowi przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Związane jest ze zmianami powstałymi w okresie kształtowania się zębów i nie ma możliwości całkowitego pozbycia się ich.
Jest natomiast szansa rozjaśnienia istniejących zmian poprzez usunięcie zgromadzonych przebarwień z jedzenia i napojów. Oprócz obecnych zmian to właśnie barwniki mogą być przyczyną gorszego wyglądu zębów.

Laserowe wybielanie zębów Warszawa polega na nałożeniu specjalistycznego żelu oraz naświetlaniu go specjalną lampą przez około godzinę. Naświetlanie składa się z 3 serii, każda po 15 minut a po każdej jest zmiana żelu. Jest to działanie celowe, tak aby stopniowo uzyskać oczekiwany kolor z możliwości kontroli poziomu wybielenia po każdej serii. Żel jest nakładany ponownie, żeby była pewność, że jest rozprowadzony równomiernie i nie zmyje się pod wpływem gromadzącej się śliny. Następnie zęby poddawane są działaniu jednej z dwóch lamp. W zależności od stanu zębów, wielkości przebarwień oraz oczekiwanych efektów można wybrać lampę. Led, lampa emitująca światło ledowe jest lampą podstawową, działającą jedynie w obrębie szkliwa i usuwającą tylko przebarwienia powierzchniowe. Lampa Premium, halogenowa jest lampą silniejszą, wnikającą głębiej, dającą lepsze efekty oraz na dłużej utrzymującą rezultat. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Oczywiście jeżeli wszystko jest w porządku w obrębie jamy ustnej. Żel początkowo uwydatni znajdujące się na zębach zmiany, po czym je wchłonie w okresie stabilizacji koloru. Pozwoli zatem uzyskać poprawę poprzez usunięcie zmian z części zębów niedotkniętych zmianą lub przebarwionych z powodu diety.

Można też stosować specjalną profilaktykę w domu. Dostępne są mus wybielający i kredka, które pogłębiają efekt lub działają podtrzymująco w zależności od częstotliwości stosowania.