Tajniki nadwrażliwości Tajniki nadwrażliwości

Tajniki nadwrażliwości

  • -

Tajniki nadwrażliwości

Wybielanie zębów Warszawa to zabieg w pełni bezpieczny, choć u niektórych osób może wywołać nadwrażliwość. Co to jest nadwrażliwość? Dlaczego się pojawia?

Co to jest nadwrażliwość?

Nadwrażliwość jest to przeszywający ból, który odczuwamy najczęściej pod wpływem zmian temperatur, czyli ciepłe i zimne posiłki. Może się pojawić również pod wpływem posiłków słodkich i kwaśnych. W najbardziej zaawansowanych przypadkach może się pojawiać nawet podczas dotyku.

Przyczyny nadwrażliwości

Najczęściej nadwrażliwość jest to pierwszy sygnał, że coś złego dzieje się z Twoim uzębieniem. Najczęściej z nadwrażliwością mamy do czynienia wtedy, gdy nasze szkliwo jest uszkodzone (występują nawet niewielkie mikropęknięcia). Takie szkliwo nie dostatecznie chroni zębinę i znajdujące się w miazdze nerwy, powodując ból. Nadwrażliwość może się również pojawić przy odsłoniętych szyjkach zębowych. Dziąsła zazwyczaj chronią szyjki jednak, czasami obniżają się. Odsłonięte szyjki są nie tylko narażone na nadwrażliwość, ale również na próchnicę. Bakterie szybciej je atakują, bo są pozbawione ochrony szkliwa. Należy wiedzieć, że spożywanie dużej ilości kwasów, np. cytrusów również może wywołać nadwrażliwość. Podobnie stosowanie niewłaściwej pasty.

Wyeliminuj nawyki, które niszczą Twoje zęby!

Często nawet o tym nie wiedząc, narażamy swoje zęby na uszkodzenia i ból związany z nadwrażliwością. Obgryzasz paznokcie? Zgrzytasz zębami? Odrywasz zębami taśmę? Gryziesz końcówkę długopisu? Przestań! W ten sposób właśnie Twoje szkliwo pęka lub ściera się. Osłabione zęby są bardziej podatne na bakterie.

Sposoby na radzenie sobie z nadwrażliwością

Należy udać się do stomatologa i sprawdzić, jaka przyczyna leży u podstaw naszych dolegliwości. Wiesz, co Ci jest, to możesz to wyleczyć. Warto również zainwestować w preparaty i pasty mineralizujące szkliwo. Zamień również szczoteczkę na miękką.

Zapraszamy na wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty!