wybielanie zębów warszawa wybielanie zębów warszawa

Stres a uzębienie

  • -

Stres a uzębienie

Zęby są wskaźnikiem stanu zdrowia człowieka. Zmiany, które powstają na powierzchni zębów oraz dziąseł mogą być przyczyną niektórych chorób przewlekłych. Zapoznaj się, w jaki sposób stres wpływa na stan zdrowia Twojego uzębienia. Chcesz, żeby wyglądały jeszcze lepiej, wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty to dobry wybór! Zapraszamy!

Rzadko zdarza się, żeby lekarz zwracał uwagę na stan zdrowia dziąseł i zębów podczas wizyty lekarskiej. Naukowcy potwierdzają, że choroby dziąseł i przyzębia są również oznaką chorób przewlekłych oraz ogólnoustrojowych. Czy wiedziałeś, że opuchnięta i krwawiące dziąsła są oznaką osłabienia układu odpornościowego?

Bardzo duży wpływ na wygląd zębów ma poziom stresu. Jest on nazywany ,,zabójcą” XXI wieku. Osoby, które są na niego narażone mają problemy z koncentracją, snem, skarżą się na bóle głowy, a nawet problemy z odżywianiem. Osoby, które starają się dobrze odżywiać, unikać słodyczy i wszystkich kolorowych napojów, są mniej narażeni na próchnicę czy też inne choroby zębów. Okazuje się, że istotne znaczenie ma nasze nastawienie emocjonalne oraz psychiczne.

Udowodnione jest, że stres przyspiesza rozwój próchnicy oraz grzybicy jamy ustnej. Przykładem choroby mającej podłoże związane z poziomem stresu jest bruksizm. Pacjenci z tą chorobą muszą zdecydować się, w zależności od stopnia rozwoju choroby, specjalistycznemu leczeniu.

Opryszczki wargowe, różnego rodzaju owrzodzenia czy też afty, spowodowane są zazwyczaj długotrwałym stresem, ponieważ prowadzą do infekcji. Posiadają one podłoże bakteryjne lub wirusowe. Wszystkie sytuacje, które zdarzają się w codziennym życiu, ukazują odzwierciedlenie w stanie naszych zębów. Mogą się łamać bądź kruszyć. Osoby narażone na stres zwykle zapominają o higienie jamy ustnej. Czy wiedziałeś, że sytuacje stresowe mogą prowadzić do zaburzeń w wydzielaniu śliny? Suchość w ustach nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Zwłaszcza przewlekły stres powoduje zaburzenia pracy ślinianek.

Wybierz wybielanie zębów Warszawa w klinice White&Beauty! Ciesz się śnieżnobiałym uśmiechem! Pamiętaj, że stres może mieć wpływ na stan Twoich zębów. Pamiętaj o właściwej higienie jamy ustnej!