Skutki nieleczenia wad zgryzu? Skutki nieleczenia wad zgryzu?

Skutki nieleczenia wad zgryzu?

  • -

Skutki nieleczenia wad zgryzu?

Co składa się piękny uśmiech? Na pewno nie tylko z śnieżnobiałego koloru naszych zębów, ale to także zdrowy narząd żucia. Co należy przez to rozumieć? Zacznijmy od tego z czego składa się narząd żucia. Mianowicie są to między innymi zęby, kości, mięśnie oraz tkanki miękkie. Do jego głównych zadań należy wstępne przygotowanie spożywanego pokarmu do trawienia oraz odpowiedzialny jest za prawidłową artykulacje głosek.

Wiadomo nie każdy ma proste zęby, jednak osoby posiadające wady zgryzu powinny jak najszybciej się poddać leczeniu. Nie tylko ze względu na polepszenie estetyki twarzy. Nieleczone wady zgryzu mogą powodować wiele powikłań. Do takich należą przede wszystkim: rozwój próchnicy, choroby przyzębia, wady wymowy, zwiększenie ścieralności zębów, nadmierne przechylenie się zębów. Pogorszenie wyglądu twarzy a co więcej może prowadzić do problemów z przeżuwaniem pokarmu. Czego skutkiem mogą być powikłania w układzie pokarmowym oraz układzie nerwowym.

Co więcej, aspekt estetyczny odgrywa w ludzkiej naturze bardzo ważna role. Wiadomo że nasz uśmiech jest naszą wizytówką. Ładny uśmiech dodaje każdemu pewności siebie i w dużej mierze przyczynia się do sukcesów nie tylko na arenie uczuciowej, ale także zawodowej. Dzięki dbałości o zdrowy i piękny uśmiech podnosimy swoja samoocenę, pozbywamy się kompleksów oraz zahamowań. W dzisiejszych czasach noszenie aparatu ortodontycznego nie jest niczym rażącym, co więcej stało się to w pewnym znaczeniu modne.

Jak leczyć wady zgryzu ?

Wady zgryzu w miarę wcześnie wykryte są najłatwiejsze do wyleczenia. Jednak korekcja wady może odbywać się w każdym wieku. Pierwsza wizyta to zazwyczaj wywiad, wykonanie podstawowych badań oraz zdjęć, a także planowanie leczenia.

Leczenie za pomocą aparatów ortodontycznych możemy podzielić zasadniczo na dwie grupy:

  • aparaty stałe
  • aparaty ruchome

Pierwsza grupa ta te aparaty, które za pomocą łuków oraz zamków umocowane są w jamie ustnej na pewien czas. Z kolei aparaty z drugiej grupy zakładane są najczęściej na noc i na kilka godzin dziennie. Pacjent sam decyduje, kiedy go może nosić. W obu przypadkach podczas leczenie szczególnie ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej.

Po odbyciu takiego leczenia bardzo często pacjenci, aby ukoronować ciężki wysiłek podczas leczenia podejmują się zabiegu wybielania zębów. Zapraszamy na wybielanie zębów Warszawa do White&Beauty!