Skąd się biorą przebarwienia zębów? Skąd się biorą przebarwienia zębów?

Skąd się biorą przebarwienia zębów?

  • -

Skąd się biorą przebarwienia zębów?

Wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty to Twój oręż przeciwko przebarwieniom. Zastanawiałaś się skąd się biorą? Dlaczego z wiekiem nasze zęby ciemnieją? Przeczytaj ten artykuł.

W jaki sposób wnikają barwniki?

Barwniki zawarte w pożywieniu, lekarstwach, papierosach i innych produktach dostają się do naszych zębów w sposób dość łatwy. Związane jest to po części z budową naszych zębów i z ich porowatością. W zębach znajdują się mikrokanaliki, które w normalnych warunkach są zamknięte.

Pod wpływem niektórych czynników pory się otwierają i przez nie wnikają barwniki. Kolejną drogą dość podobną są mikropęknięcia szkliwa, które spowodowane są mechanicznymi uszkodzeniami. Do powstania mikropęknięć przyczyniają się, takie czynności jak: zgrzytanie zębami, gryzienie długopisu, otwieranie opakowań, odgryzanie taśmy, itp.

Jakie produkty najczęściej barwią nasze zęby?

Ten punkt należałoby podzielić na kategorie. Najczęściej nośnikiem barwniki są: produkty żywnościowe, papierosy, leki. Zęby ciemnieć mogą również przez urazy zarówno na zewnątrz, jak w wewnątrz zwłaszcza w okresie dorastania szkliwa. Kategoria produktów żywnościowych jest bardzo uogólniona. Każdy produkt, który ma jakiś kolor ma barwniki spożywcze. Za przebarwienia w dużej ilości odpowiadają często: kawa, herbata, jagody, buraki, wiśnie, czereśnie, czerwone wino.

Zapraszamy na wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty!