Skąd biorą się przebarwienia? Skąd biorą się przebarwienia?

Skąd biorą się przebarwienia?

  • -

Skąd biorą się przebarwienia?

Wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się wieloletnich przebarwień. Często spotykamy się z opinią, że ja to przebarwień nie mam, bo nie pije kawy i nie palę papierosów. Nic bardziej mylnego!

Na przebarwienia narażony jest każdy. Najczęściej spotykane są przebarwienia spowodowane wnikaniem barwników spożywczych. Barwników nie da się niestety uniknąć. Barwniki znajdują się zarówno w produktach naturalnych, jak i sztucznych. Owoce, warzywa, soki, zupy i wiele innych produktów bez których trudno się obejść w codziennym życiu.

Przyjrzyjmy się bliżej przyczynom przebarwień. Można je podzielić na powierzchniowe i wewnętrzne. Powierzchniowe osadzają się na powierzchni zębów, przyciemniając ją, np. papierosy, kawa, herbata, barwniki spożywcze. Wewnętrzne zmieniają barwę w głębszych strukturach zębów, np. przyjmowanie leków na etapie rozwoju zębów, urazy zębów, nadmiar fluoru w okresie rozwoju zębów (do 16 r. ż.).

Przebarwienia podzielić można również na wewnątrzpochodne i zewnątrzpochodne. Wewnątrz pochodne to takie, gdzie czynnik przebarwień znajduje się wewnątrz naszego organizmu. Natomiast zewnątrzpochodne są wtedy, gdy przyczyny przebarwień dostarczane są z zewnątrz, np. barwniki, papierosy.

Zapraszamy na wybielanie zębów Warszawa do White&Beauty!