Schorzenia a laserowe wybielanie zębów Warszawa Schorzenia a laserowe wybielanie zębów Warszawa

Schorzenia a laserowe wybielanie zębów Warszawa

  • -

Schorzenia a laserowe wybielanie zębów Warszawa

Zanim zapiszesz się na laserowe wybielanie zębów Warszawa, sprawdź czy nie masz przeciwwskazań oraz co one oznaczają.

Epilepsja i astma

Ze względu na ryzyko wystąpienia ataku podczas zabiegu stanowią całkowite przeciwwskazanie do wykonania zabiegu.

Paradontoza, niedorozwój szkliwa, zęby mleczne

Stanowią całkowite przeciwwskazanie do zabiegu wybielania. W przypadku wykonania zabiegu na nierozwiniętych bądź niewykształconych do końca zębów może dojść do zapalenia zębiny i martwicy.

Opryszczka, afty, pleśniawki

Świadczą o stanie zapalnym w organizmie. Podczas zabiegu może wystąpić silny ból, uaktywnienie się zmian oraz rozprzestrzenienie stanu zapalnego na inne obszary. Stanowią przeciwwskazanie, można wybielić po zagojeniu się ran.

Choroby tarczycy, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze

Nie stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu, ale przyjmowanie leków w przypadku tych chorób może mieć wpływ na efekt zabiegu i delikatnie go osłabić.

Fluoroza

Jest to choroba spowodowana nadmiarem fluoru w diecie, suplementacji bądź pielęgnacji. Objawia się białymi plamami na powierzchni zębów. Nie stanowi przeciwwskazania do wykonania zabiegu, natomiast pod wpływem wybielania zmiany te uwydatnią się do śnieżnobiałych, ale w ciągu doby się wchłoną. Tak więc chwilowo będą bardziej widocznie, jednak ostatecznie będą mniej widoczne ze względu na to, że całe zęby będą jaśniejsze.

 Tetracyklina

Przebarwienia związane ze stosowaniem antybiotyków z grupy tetracyklin. Objawia się żółtymi, brązowymi lub brunatno-brązowymi zmianami na całej powierzchni zębów. Powstają zazwyczaj w okresie kształtowania się zębów dlatego nie da się ich pozbyć. Nie stanowią przeciwwskazania do wykonania wybielania i jest to jedyna z możliwych metod mogąca choć trochę poprawić wygląd zębów. Żadna metoda nie jest w stanie usunąć zmian, natomiast żel może je rozjaśnić. Dla osób borykających się z tym nieestetycznym problemem jest to jedna z niewielu możliwości i bardzo pomocna.

Bruksizm

Potocznie znany jako „zjadanie zębów”. Polega na silnym zaciskaniu zębów, zgrzytaniu nimi, tarciu górnym i dolnym łukiem prowadzącym do stopniowego niszczenia zębów poprzez ich ścieranie. Bardzo często występuje na tle nerwowym, wykonywany w nocy, nie do końca świadomie. Pomocne w takiej sytuacji okazują się silikonowe nakładki na zęby, które separują zęby. W poczatkowej fazie nie stanowi przeciwwskazania do wybielania. W zaawansowanej, kiedy zębina jest uwydatniona, stanowi całkowite przeciwwskazanie.

Zęby martwe

Nie stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Zazwyczaj się nie wybielają, zdarza się jednak, że czasami delikatnie się rozjaśniają. Można je dobielić najwcześniej 2 tygodnie po zabiegu metodą „od wewnątrz”.