Rodzaje wybielania – jaką metodę wybrać? Rodzaje wybielania – jaką metodę wybrać?

Rodzaje wybielania – jaką metodę wybrać?

  • -

Rodzaje wybielania – jaką metodę wybrać?

Wraz z wiekiem oraz czynnikami środowiskowymi nasze zęby zmieniają zabarwienie. Przynajmniej raz każdy z nas pomyślał o wybieleniu zębów. Przecież na co dzień w telewizji oglądamy ludzi z pięknym białym uśmiechem. Kto by takie nie chciał mieć? Powstające przebarwienia koron zębów powstają na skutek zarazem czynników wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Domowa metoda

 Paski i pasty wybielające – najtańszym i najprostszym sposobem ogólnodostępnym są wszelkiego rodzaju pasty i paski wybielające. Są to zazwyczaj produkty o zawartości substancji aktywnej o wiele niższej niż profesjonalne preparaty używane w gabinetach. Co za tym idzie ich skuteczność i efekty tej rodzaju wybielania są dużo mniejsze. W niektórym przypadkach nawet nie polecane.

Nakładkowy system wybielania – inną z metod wybielającą zęby jest stosunkowo bezpieczną metoda ale tez nie zawsze gwarantującą zadowalający efekt. Stomatolog wraz z współpracującym technikiem wykonuje miękkie nakładki na łuk zębowy do których pacjent wkrapla sobie żel. Stosuję się najczęściej żel zawierający nadtlenek karbamidu. Spotykane są też preparaty z czystym nadtlenkiem wodoru. W praktyce roztwór 5% nadtlenku wodoru odpowiada 15 % roztworowi nadtlenku karbamidu. Skutkiem ubocznym samodzielnemu wybielaniu zębów w domu jest najczęściej podrażnienie dziąseł przed nadmierna ilość zaaplikowanego żelu, które po jakimś czasie ustaje aczkolwiek jest nieprzyjemne

Wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty

Takie zabiegi gwarantują dużo szybsze i silniejsze efekty aniżeli w przypadku wyżej wymienionym. Środki używane są również w postaci żeli jednak są one o zdecydowanie wyższym stężeniu , a zabieg wspomagany jest dodatkowe przez naświetlanie lampą. Dostęp światła sprawia że reakcja rozszczepiania nadtlenku wodoru i karbamidu z wydzieleniem rodników tlenowych przebiega gwałtowniej. Podczas całego zbiegu konieczna jest ochrona  twarzy pacjenta oraz osoby wykonującej zabieg poprzez zastosowanie okularów ochronnych. Ponadto dziąsła i usta zabezpieczane są wazelina i środkami ochronnymi.

Wybielanie przynosi efekty które w dużej mierze zależą od cech indywidualnych i są nieobiektywne. Większość pacjentów jest zadowolona z rezultatów wybielania. Jednak nie należy zapominać , że nie możliwością jest osiągniecie efektu tzw. bieli kafelek. Aby osiągnąć efekt w stylu „Hollywood smile”, trzeba najczęściej użyć licówek ceramicznych.

Nasi specjaliści informują Państwa o możliwościach, aby zapewnić satysfakcje z wybielania zębów. Skorzystaj zatem z jednego z promocyjnych pakietów wybielania w gabinecie White&Beauty w White&Beauty.