Przyczyny powstawania ubytków w zębach i ich leczenie Przyczyny powstawania ubytków w zębach i ich leczenie

Przyczyny powstawania ubytków w zębach i ich leczenie

  • -

Przyczyny powstawania ubytków w zębach i ich leczenie

Jednym z głównych przeciwwskazań do zabiegu laserowego wybielania zębów w Warszawie są niezaleczone ubytki w zębach. Powodują ją zmiany próchnicowe, które wywołują bakterie żyjące w jamie ustnej. Potocznie zwane ,, dziury w zębach’’ są przyczyną nieprawidłowej i nieregularnej higieny jamy ustnej. Z przeprowadzonych statystyk wynika, że tylko połowa naszego społeczeństwa myje zęby dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem.

Rozwijaniu się próchnicy sprzyja cukier, który jest rozkładany przez 300 rodzajów bakterii znajdujących się w ustach. Początkowo wytwarzana płytka nazębna do której z łatwością przylegają resztki jedzenia, zaś na tej warstwie bez trudu kumulują się bakterie.

Początkowe zmiany próchnicowe są bardzo trudno zauważalne. O problemie dowiadujemy się kiedy nastąpił jej znaczny rozwój, a zęby zaatakowane przez próchnicę mają już tzw. ,,dziurę’’. Problem dotyka niemal każdego. Szacunkowo, aż dziewięćdziesiąt procent Polaków zmaga się z próchnicą. Aby zapobiec powstawaniu ubytków należy regularnie odbywać wizyty u lekarzy stomatologów. Szybkie wykrycie próchnicy skróci leczenie zęba.

Możemy rozróżnić trzy rodzaje ubytków. Pierwszym z nich jest ubytek koronkowy. Bakterie atakują przede wszystkim szpary między zębowe, które ciężko utrzymać w prawidłowej higienie oraz powierzchnie zębów. Kolejnym rodzajem jest ubytek korzeniowy, który ciężko zaobserwować przez pacjentów. Takie ubytki pojawiają się zazwyczaj u osób starszych na skutek odsuwania się dziąseł. Te miejsca mają cienką warstwę szkliwa lub jej nie posiadają, dlatego dziury powstają w bardzo szybkim tempie. Ostatnim typem jest ubytek nawracający, czyli taki który lokalizuje się przy wypełnieniu. Jest to najwygodniejsze miejsce dla nawarstwiającej się płytki nazębnej.

Leczenie spustoszeń próchnicowych jest uzależniony od czasu ich wykrycia. Jeżeli pacjent regularnie odbywa wizyty u stomatologów nalot próchnicowy jest z łatwością usuwany nie naruszając struktury zęba. W przypadku powstania dziur konieczne jest plombowanie zęba chorego.

Jeżeli masz ubytki w zębach, a chcesz zapisać się na laserowe wybielanie zębów Warszawa koniecznie zadbaj, aby Twoje zęby przed zabiegiem były w pełni zdrowe.