Przebarwienia zębów Przebarwienia zębów

Przebarwienia zębów

  • -

Przebarwienia zębów

Bądź klientem świadomym. Interesuje Cię zabieg wybielania zębów? Powodów może być wiele. Najczęściej albo nie jesteśmy zadowoleni z naszego wyglądu albo chcemy wyglądać jeszcze lepiej. Najczęściej na zabieg wybielania zębów zgłaszają się kobiety przed ślubem lub około 30, które pragną na dłużej cieszyć się swoim dojrzałym pięknem. Z tej serii artykułów dowiesz się, co musisz wiedzieć o wybielaniu zębów i na co zwracać uwagę.

Przebarwienia zębów a codzienna dieta

Zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek formę wybielania, sprawdź pochodzenie swoich przebarwień. Najczęściej przebarwienia spowodowane są dietą, czyli spożywaniem dużej pożywienia i napojów z dużą ilością barwników spożywczych. Wydaje Ci się, że odżywiasz się zdrowo, więc problem Cię nie dotyczy? Właśnie tylko Ci się tak wydaje. Nikt nie jest w stanie wyeliminować ze swojej diety barwników. One są dosłownie wszędzie w mniejszej lub większej ilości. Kawa, herbata, pomidory, buraki, jagody, wino, truskawki i wszystko co ma „jakiś” kolor. Oczywiście poziom przebarwień jest różny. Najwięcej ich kryje się w produktach najbardziej o najbardziej intensywnym kolorze oraz w papierosach. Właśnie kawa i papierosy, czyli coś co bardzo trudno z diety wyeliminować, najszybciej powoduje przebarwienia Twoich zębów. Jeśli masz ten rodzaj przebarwień, nie musisz się martwić. Najłatwiej się ich pozbyć!

Inne powody przebarwień

Często kolor zębów może wskazywać na czynnik powodujący przebarwienia. Kolor biały (nieprzejrzysty) może świadczyć o urazie z okresu wytwarzania się szkliwa, niedorozwoju szkliwa, fluorozie lub niedoczynności tarczycy. Żółte zęby mogą świadczyć o urazie, który powstał w czasie amelogenezy albo na demineralizację o podłożu próchniczym. Kolor pomarańczowy najczęściej związany jest z czynnikami zewnętrznymi, działaniem bakterii oraz lekarstw. Czerwone zęby możesz mieć na skutek stosowania party Rieblera. Przebarwienia, które pojawiają się najczęściej i wynikają z diety mają kolor brązowy. Kolor ten może świadczyć o próchnicy lub jeśli przebarwienia te dotyczą jednego lub więcej zębów, może to świadczyć o przebytym urazie i wystąpieniu krwotoku.

Jakiego koloru zęby masz Ty?

Zawsze warto spróbować. Jeśli nawet część przebarwień jest trudna do wybielenia i efekt nie będzie taki, jakbyś oczekiwała/oczekiwał, pomoże rozjaśnić Ci zęby choć o kilka odcieni. Do wybielania możesz przystąpić, jeśli nie masz przeciwwskazań do wybielania. Przeciwwskazania poznasz w następnym artykule. Na Twoje pytania odpowiadają specjaliści w dziedzinie wybielania zębów Warszawa z gabinetu White&Beauty.