wybielanie zębów warszawa wybielanie zębów warszawa

Próchnica, przebieg i przyczyny

  • -

Próchnica, przebieg i przyczyny

To bakteryjna choroba zakaźna tkanek twardych zęba. Do czynników powodujących jej rozwój należy wymienić przede wszystkim bakterie, które są odpowiedzialne za jej rozwój. Można skutecznie zapobiegać jej powstaniu poprzez prawidłową higienę jamy ustnej.

Chcesz mieć śnieżnobiały uśmiech? Wybierz wybielanie zębów Warszawa w salonach White&Beauty!

Czy wiedziałeś, że problem próchnicy dotyczy aż 95% dorosłych w Polsce? Niestety to prawda. Liczba bakterii w jamie ustnej człowieka sięga niemal 50 miliardów, a większość z nich jest szkodliwa. Wydzielane kwasy powodują powstawanie płytki nazębnej, na której gromadzą się drobnoustroje. W miarę upływu czasu tworzą się dziury na powierzchni zęba nazywane ubytkami, które mogą doprowadzić nawet do jego całkowitego zniszczenia. Żeby zapobiec powstawaniu ubytków należy założyć plombę.

Próchnica nie powstaje z dnia na dzień. Należy udawać się na wizyty kontrolne do stomatologa przynajmniej raz w roku oraz prawidłowo czyścić zęby oraz przestrzenie międzyzębowe. Dużą rolę odgrywa rodzaj pasty, a także szczoteczka. Najlepiej jest używać elektrycznych, których działanie jest lepsze niż w przypadku zwykłych. Prawidłowa edukacja dzieci w wieku szkolnym oraz unikanie spożywania węglowodanów ma kolosalne znaczenie.

Niektóre zęby są bardziej podatne na powstawanie ubytków. Może to wynikać z predyspozycji genetycznych danego pacjenta. Jeśli ząb został już zaatakowany należy niezwłocznie działać. Kiedy próchnica zaatakowała szkliwo wraz z zębiną, należy wypełnić ząb plombą. Dentyści oferują w swoich gabinetach coraz to nowsze metody wypełnienia zębów. Jeśli całkowite zaniedbamy objawy próchnicy mogą rozwinąć się zgorzele, czyli stan zapalny nerwu zęba.

Bakterie, które przemieszczają się w głąb zęba doprowadzają do bólów oraz dużej wrażliwości na temperaturę. Proces zapalny może postępować dosyć szybko, dlatego nie powinniśmy zwlekać z wizytą. W najgorszym przypadku czeka nas leczenie zwane kanałowym, gdzie ząb jest najpierw zatruwany oraz następuje usunięcie miazgi. Ząb jest „martwy” oraz może ulec łatwo złamaniu lub skruszeniu.

Dbaj o swoje zęby. Wybielanie zębów Warszawa tylko z White&Beauty!