Wybielanie zębów Warszawa Wybielanie zębów Warszawa

Piaskowanie i oczyszczanie zębów

  • -

Piaskowanie i oczyszczanie zębów

Prawidłowa higiena jamy ustnej jest niezbędna w celu zachowania zdrowych zębów, bez próchnicy. Piaskowanie jest zabiegiem dentystycznym, dzięki któremu usuwane są osad nazębny oraz wszystkie przebarwienia znajdujące się na zębach. Wiele osób decyduje się na piaskowanie jako zabieg uzupełniający po wykonanym skalingu. Interesuje Cię wybielanie zębów Warszawa w salonie White& Beauty? Również i Ty powinieneś pomyśleć o dokładnym przygotowaniu zębów do zabiegu wybielania.

Zabieg piaskowania, który został przeprowadzony u dobrego stomatologa, pozwala na długi czas pozbyć się problemu, jakim bez wątpienia jest kamień nazębny. Wiele osób zastanawia się czy zabieg jest bezpieczny oraz czy podczas jego wykonywania nie dochodzi do odczuwania bólu. Podczas wykonywania zabiegu piaskowania używa się urządzenia zwanego piaskarką.

Czym jest płytka nazębna?

Płytką nazębną jest inaczej osad posiadający zabarwienie lekko brązowe, który powstaje na skutek gromadzenia się resztek pokarmu oraz drobnoustrojów na powierzchni zęba. Bakterie wchodzące w skład płytki nazębnej powodują powstawanie ubytków próchnicowych. Nawet szczoteczka nie jest w stanie wyczyścić wszystkich miejsc, do których przedostaje się pokarm. Zabiegiem niezbędnym w celu oczyszczenia zębów jest piaskowanie. Tylko piasek dentystyczny jest w stanie usunąć wszystkie szkodliwe osady oraz przebarwienia znajdujące się na zębach.

Dzięki prawidłowemu oczyszczaniu zębów, właśnie podczas przeprowadzenie piaskowania, minimalizujemy ryzyko powstawania chorób dziąseł oraz zębów. Po piaskowaniu dentyści zalecają fluoryzację. Warto zaznaczyć, że z zabiegu powinny korzystać osoby pijące duże ilości kawy oraz herbaty, a także palacze papierosów.

Piaskowanie i skaling są zabiegami, które się nawzajem uzupełniają. Bardzo często wykonywane są podczas jednego zabiegu. Skaling polega na usunięciu twardych złogów znajdujących się na zębach, podczas piaskowania usuwane są osad oraz przebarwienia.

Czas trwania zabiegu piaskowania uzależniony jest od rodzaju zanieczyszczeń oraz ich ilości. Piaskowanie jest zupełnie bezbolesne oraz bezpieczne. Przeciwwskazaniami do zabiegu są stany zapalne dziąseł, jamy ustnej, wrzody narządów układu pokarmowego. Po wykonanym zabiegi zdarza się, że może dojść do podrażnień dziąseł. Nie należy się tym przejmować, zazwyczaj dolegliwości mijają po upływie kilku godzin.

Wybielanie zębów Warszawa tylko z White&Beauty!