Pasta na nadwrażliwość zębów Pasta na nadwrażliwość zębów

Pasta na nadwrażliwość zębów

  • -

Pasta na nadwrażliwość zębów

Co to jest nadwrażliwość?

Nadwrażliwość zębów to dolegliwość, która pojawia się u co 5 osoby.  Jest problemem dokuczliwym, będącym następstwem nagromadzającego się kamienia, osadu, słabego szkliwa. Powoduje ją także spożywanie kwaśnych produktów i napojów, nieodpowiednia higiena jamy ustnej lub nocne zgrzytanie zębami.

Nadwrażliwość pojawiająca się przy wybielaniu zębów

Tylko u niektórych pacjentów wybielających zęby pojawia się nadwrażliwość zębów. Jest skutkiem pęknięć szkliwa. Podczas wybielania zębów specjalistyczny żel rozszerza pory tkanki nazębnej. Dyskomfort pojawia się podczas zabiegu i utrzymuje się na kilka godzin po nim. Zęby bardziej reagują na zmianę temperatury, smaku oraz są czułe na dotyk.

Couple brushing teeth in the bathroom

W jaki sposób można zniwelować pojawiającą się nadwrażliwość?

Polecanym przez nas sposobem na pozbycie pojawiającego się bólu jest użycie pasty do zębów, która łagodzi odczuwany dyskomfort. Ważne jest, aby taka pasta miała działanie mineralizujące i wzmacniające nasze szkliwo.  Należy unikać produktów, które zawierają w swoim składzie wysoki współczynnik ścieralności lub mają właściwości wybielające. Polecamy wybrać pastę o łagodnym smaku z zawartością aminofluoru. Odpowiednimi artykułem będzie taki, który w swojej nazwie zawiera słowo Sensitve np. Elmex Sensitive, Parodontax Sensitive.


Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Warszawa!