Nitkowanie – łatwa i skuteczna metoda Nitkowanie – łatwa i skuteczna metoda

Nitkowanie – łatwa i skuteczna metoda

  • -

Nitkowanie – łatwa i skuteczna metoda

Zęby szczotkujemy codziennie. Zalecane jest minimum 2 razy dziennie. Dopełnieniem do prawidłowej higienizacji jest płukani jamy ustanej oraz nitkowanie. Jak jeszcze wielkość osób płucze jamę ustną tak jeśli chodzi o nitkowanie to tylko znikoma część tą metodę stosuje.

Przy pomocy szczoteczki do zębów możemy wyczyścić jedynie 3 z 5 powierzchni naszych zębów. Mimo dokładnego szczotkowania, powierzchnie pomiędzy zębami pozostają nie oczyszczone to tam najczęściej rozwija się próchnica. Miejsca te są trudno dostępne i nie da się ich oczyścić szczoteczką. Pozostaje w nich sporo resztek pokarmu oraz gromadzi się płytka nazębna, które blokują dostęp tlenu, ułatwiając rozwój bakterii beztlenowych, odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy.

            Poprzez nitkowanie natleniamy powierzchnie styczne co powoduje niszczenie bakterii beztlenowych. Próchnica w przestrzeniach międzyzębowych pozostaje długo niezauważona co może doprowadzić do chorób miazgi zęba . Po pewnym czasie konieczne jest już leczenie kanałowe. Wypełnienie na powierzchni stycznej nie zabezpiecza przed ponownym wystąpieniem próchnicy, może pojawić się próchnica wtórna pod wypełnieniem. Dlatego odpowiednia higiena zębów zabezpiecza przed inwazyjnymi zabiegami stomatologicznymi.

Stosując nić dentystyczną możemy wydłużyć swoje życie nawet o 6 lat – wynika z badań. Jak to możliwe? Stosując nić dentystyczną dotrzemy do wszystkich zakamarków naszych zębów. To pozwoli na dokładne usunięcie bakterii, a to właśnie one odpowiadają za choroby układu krążenia. Z kolei badania naukowców z Harvardu dowiodły, że choroby dziąseł przyczyniają się do wzrostu ryzyka zapadalności na raka trzustki.

Wyróżniamy dwa podstawowe typy nici:

  • standardowe – do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych w obrębie zębów własnych,
  • specjalistyczne – dla osób z uzupełnieniami protetycznymi.

Jak nitkować zęby?

Oderwij ok. 45 cm nitki i owiń jej większą część wokół środkowych palców, pozostawiając między nimi 2,5–5 cm. Delikatnie zagnij nić wokół podstawy każdego zęba, starając się wsunąć ją poniżej linii dziąseł. Trzymając nić napiętą, przesuwaj ją między zębami. Do kolejnych zębów używaj czystych kawałków nici.

Zapraszamy na wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty!