Naturalny kolor zębów i ich przebarwienia Naturalny kolor zębów i ich przebarwienia

Naturalny kolor zębów i ich przebarwienia

  • -

Naturalny kolor zębów i ich przebarwienia

Wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty to skuteczny zabieg estetyczny, który pozwala cieszyć się naturalnym kolorem naszych zębów. Naturalnym, czyli pozbawionym przebarwień. Zastanówmy się, jaki kolor mają nasze zęby.

Naturalny kolor zębów

Często klienci mają wątpliwości, co to jest naturalny kolor zębów. Niestety nie da się stwierdzić, że człowiek ma białe zęby. Barwa zębów może przybierać różne odcienie bieli, a nawet wchodzić w kolor szaroniebieski lub lekko żółty. Powiem więcej… W jednej jamie ustnej zęby mają różne kolory. Nawet jeden ząb może mieć w różnych miejscach różne odcienie. Dlaczego?

Należy tutaj zacząć chyba od budowy zęba. Najogólniej można powiedzieć, że korona (to co widzisz w zębie) zbudowana jest ze szkliwa, zębiny i miazgi. Miazgi nie widać, więc ją zostawmy w spokoju. Najbardziej zewnętrzna powłoka zęba – szkliwo może mieć nawet do 2 mm grubości. Nie jest jednak na zębach rozłożona równomiernie, bo np. przy szyjkach jest jej mniej, w zębach przednich jest jej więcej niż w tylnych. Zębina, która znajduje się pod szkliwem najczęściej ma żółtawy odcień. Tam gdzie zębina jest pokryta grubszą warstwą jaśniejszego szkliwa, zęby są bielsze, a tam gdzie przykrywa je mniej odcień jest ciemniejszy. Taki stan rzeczy jest normalny i nierozłącznie wiąże się z naszą anatomią.

Przebarwienia zębów

Pierwsze posiłki z barwnikami spożywczymi zaczynamy spożywać jeszcze jako dzieci. Wtedy to kształtują się nasze nawyki żywieniowe. Człowiek nie przetrwa całe życie na białej diecie (pozbawionej barwników). Od kiedy wyjdą nam zęby stałe bombardujemy je, więc naturalnymi lub sztucznymi barwnikami. One stopniowo w nasze zęby wnikają zwłaszcza wtedy, gdy zaniedbujemy higienę jamy ustnej. Nie ma sposobu, aby się przednimi bronić. Skoro nie można przeciwdziałać, to można zwalczyć je jak już wnikną. Właśnie w tym pomoże wybielanie zębów.

 

Zapraszamy na wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty!