Najważniejsze rzeczy przed zabiegiem i po zabiegu Najważniejsze rzeczy przed zabiegiem i po zabiegu

Najważniejsze rzeczy przed zabiegiem i po zabiegu

 • -

Najważniejsze rzeczy przed zabiegiem i po zabiegu

Najważniejsze rzeczy przed wybielaniem:

 1. Wizyta kontrolna! Zęby muszą być zdrowe, nie wybiela się zębów z próchnicą, tak jak nie robi się zabiegów na chorej skórze. Jeżeli nie było kontroli w przeciągu ostatniego pół roku, warto upewnić się czy wszystko w porządku, poinformować o planach wykonania takiego zabiegu i zapytać czy lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań. Zabieg obejmuje zęby od 1 do 5 włącznie, więc wystarczy żeby te zęby były wyleczone. Wybielanie jest zabiegiem estetycznym, upiększającym a nie leczniczym.
 1. Oczyszczenie zębów z kamienia i osadu. Wykonanie scalingu lub piaskowania jest konieczne oczywiście tylko wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Jeżeli się tego nie zrobi przed to w tych miejscach zęby się nie wybielą. Jest to zależne od składu śliny i jeżeli ma się tendencję do gromadzenia to powinno się wykonywać taki zabieg co 6 miesięcy. Po wykonaniu zabiegu należy odczekać kilka dni do wybielania. Jest to okres na zagojenie się ewentualnych ran czy podrażnień na dziąsłach. Po zabiegu najwcześniej można po 2 tyg.
 1. Upewnienie się czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Bezwzględne przeciwwskazanie stanowią: nowotwory, ciąża, okres karmienia piersią, paradontoza, zabiegi i choroby w obrębie jamy ustnej, epilepsja, astma, alergia na którykolwiek składnik żelu.
 1. Zapoznanie się z zaleceniami białej diety. Obowiązuje od 3 dni do 2 tygodni po zabiegu. W związku ze zbliżającymi się wyjazdami, świętami, imprezami okolicznościowymi niektóre osoby nie są w stanie jej przestrzegać dlatego warto się wcześniej upewnić, że będzie to możliwe i ustalić dogodny dla danej osoby termin.
 1. Zjedzenie czegoś przed zabiegiem ( po zabiegu nie można jeść przez 2 godziny) oraz delikatne umycie zębów (tak, żeby nie podrażnić dziąseł).

 

Najważniejsze rzeczy po zabiegu:

 1. Nie jedzenie niczego przez 2 godziny po zabiegu! Jest to czas, w którym proces wybielania nadal trwa, dlatego aby go nie zaburzyć nie należy również myć zębów ani nie żuć gumy. Można pić wodę mineralną niegazowaną.
 1. Przestrzeganie białej diety! Jedna z najważniejszych rzeczy, która może zdecydować o ostatecznym efekcie. Szkliwo po zabiegu zwiększa swoją porowatość, przez co jest bardziej chłonne i każdy barwnik, który się dostanie w tym okresie może zmienić jego barwę. Nie można przede wszystkim palić papierosów, pić alkoholu (alkohol powoduje przebarwienia oraz podrażnia wrażliwe po zabiegu szkliwo), kaw, herbat, napojów gazowanych, energetycznych, izotonicznych i soków. Z jedzenia, z owoców można tylko banany, z warzyw nie można pomidorów, buraków, papryk, marchwii, brokułów i szpinaku, unikać sosów (szczególnie ciemnych, z ww warzyw, ze słoika, z proszku) oraz barwiących przypraw (curry, kurkuma, papryka, kostki rosołowe, mieszanki przypraw).
 1. Prawidłowa pielęgnacja zębów: co najmniej przez okres 2 tygodni po zabiegu
  – najlepiej miękka lub bardzo miękka szczoteczka (jeżeli ktoś posiada elektryczną musi sprawdzić czy nie będzie czuł podrażnienia podczas szczotkowania, jeżeli nie to nie ma problemu a jeżeli tak to lepiej zmienić na manualną),
  – pasta ochronna lub wzmacniająca szkliwo (lepiej nie stosować past wybielających ze względu na ryzyko podrażnienia wrażliwego po zabiegu szkliwa),
  – płyn do płukania ust bez alkoholu (alkohol może podrażnić wrażliwe po zabiegu szkliwo)

Jeżeli Twoje zęby są przygotowane na zabieg, zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Warszawa!