Najważniejsze informacje na temat laserowego wybielania zębów w Warszawie Najważniejsze informacje na temat laserowego wybielania zębów w Warszawie

Najważniejsze informacje na temat laserowego wybielania zębów w Warszawie

  • -

Najważniejsze informacje na temat laserowego wybielania zębów w Warszawie

INDYWIDUALNE PODEJŚCIIE

Efekt zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych, stanu zębów, wielkości przebarwień oraz zastosowanej lampy. Lampa LED (elektroluminescencyjna) jest lampą podstawową, działającą jedynie w obrębie szkliwa i usuwającą tylko przebarwienia powierzchniowe. Lampa Premium (akcelerator halogenowy) jest lampą silniejszą, wnikającą głębiej, dającą lepsze efekty i dłużej utrzymującą efekt. U każdej osoby może być inny rezultat. Najlepiej wybielają się zęby o żółtym odcieniu. Trudno wybielają się zęby z przebarwieniami po tetracyklinie (żółto lub szarobrunatne) czy fluorozie (intensywnie białe), zabieg ich nie usunie, ale poprawi ich ogólny wygląd. Zębów martwych oraz sztucznego materiału żel nie wybieli, ale też w żaden sposób nie uszkodzi. Nie każdy ma śnieżnobiały kolor kości, wręcz przeciwnie, większość osób ma kremowy, tak więc każdą metodą można wybielić jedynie do możliwości genetycznych!

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Zęby przede wszystkim muszą być zdrowe (zabieg obejmuje zęby od 1 do 5). Ponadto nie może być na nich nadmiaru kamienia bądź osadu. Te miejsca się nie wybielą, tak więc trzeba się liczyć z ewentualną różnicą w kolorze jeżeli nie usunie się tego przed zabiegiem. Ze względu na to, że skaling (usunięcie kamienia) lub piaskowanie (usunięcie osadu) są to zabiegi mechaniczne po nich powinno minąć kilka dni do wybielania, jest to czas na zagojenie się ewentualnych podrażnień.

CHOROBY I PRZYJMOWANIE LEKÓW

Całkowite przeciwwskazanie do zabiegu stanowią zęby mleczne, niedorozwój szkliwa, choroby w obrębie jamy ustnej, paradontoza, nowotwory, alergia na którykolwiek składnik żelu, epilepsja oraz astma. Choroby takie jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby tarczycy nie stanowią przeciwskazania do wykonania zabiegu, natomiast przyjmowanie leków w przypadku chorób przewlekłych może mieć wpływ na efekt (osłabić). To samo dotyczy przyjmowania antybiotyków.

PODRAŻNIENIE DZIĄSEŁ/WARG

Jeżeli żel, który powinien znajdować się na zębach pod wpływem śliny dostanie się na tkankę miękką (dziąsła, wargi lub język) może powodować delikatne pieczenie i białe zabarwienie. Jeżeli kontakt będzie dłuższy i wystąpi podrażnienie, będzie tylko chwilowe i szybko się wchłonie (h).

NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW

Jeżeli szkliwo przed zabiegiem jest podrażnione bądź są na jego powierzchni mikropęknięcia w trakcie zabiegu może wystąpić nadwrażliwość. Osoby mające nieszczelne wypełnienia, początki bruksizmu bądź odsłonięte szyjki zębowe również mogą czuć większy dyskomfort Jeśli wystąpi z jakiegoś powodu wystąpi nadwrażliwość, ustąpi  maksymalnie w ciągu 24h.

NIERÓWNOŚCI KOLORU

Jeżeli w zębach są osady wapnia lub fluoru (świadczące o jego nadmiarze w diecie, suplementacji bądź pielęgnacji) to mogą się one uwydatnić pod wpływem żelu w postaci jaśniejszych plam lub smug. Żel ma tendencję do uwydatniania wszelkich niedoskonałości zębów, żeby je następnie wchłonąć i wyrównać w ciągu kilku dni.

BIAŁA DIETA

W okresie stabilizacji koloru (od 3 dni minimalnie do 2 tygodni maksymalnie) obowiązuje biała, w trakcie której nie można spożywać żadnych produktów zawierających barwniki (m.in. tytoń, kawa, herbata, czerwone wino, pomidory, buraki, cytrusy, jagody, napoje gazowane itp.).

COFANIE SIĘ EFEKTU

Wraz z powrotem do barwników w diecie stopniowo ten efekt również będzie wracał do stanu poprzedniego, dlatego warto w miarę możliwości ograniczyć spożycie chociaż najsilniejszych barwników (papierosy, czarna kawa, czarna herbata, czerwone wino, coca-cola). Im więcej na co dzień produktów barwiących w diecie i im silniejsze są tym szybciej niestety kolor będzie się cofał.

PO ZABIEGU

2 godziny po zabiegu wybielania zębów Warszawa nie można nic jeść, pić można jedynie wodę mineralną niegazowaną. Warto również nie żuć gumy oraz nie myć zębów, bo cały czas ten proces trwa i kontakt z jakąś substancją mógłby go zaburzyć. Jest to związane z działaniem żelu, powodującym poszerzenie porowatej tkanki szkliwa a co za tym idzie jego większej chłonności. Każdy spożyty w tym czasie barwnik może pogorszyć efekt zabiegu lub cofnąć go całkowicie. Jeżeli chodzi o prawidłową pielęgnację zębów po zabiegu (przynajmniej w ciągu 2 tygodni) najlepiej stosować miękką lub bardzo miękką szczoteczkę, płyn do płukania ust najlepiej bez alkoholu (ryzyko podrażnienia wrażliwego po zabiegu szkliwa) oraz żadnych past wybielających (najlepiej ochronną lub wzmacniającą szkliwo).

POWTÓRZENIE ZABIEGU

Kolejny zabieg najwcześniej można wykonać po upływie 2 miesięcy a najpóźniej po 6 miesiącach. Jest to wtedy tzw. zabieg podtrzymujący czy uzupełniający, krótszy, ma 2 naświetlania po 10 minut. Każdy następny pełny zabieg (3 naświetlania po 15 minut) można najczęściej wykonywać co pół roku, tak aby cały czas było to działanie bezpieczne dla szkliwa.

PRZECIWWSKAZANIA

Zabiegowi nie mogą poddawać osoby posiadające zęby mleczne, ubytki, niedorozwój szkliwa, znaczne uszkodzenia szkliwa (bruksizm), paradontozę, choroby dziąseł, nieszczelne wypełnienia lub inne dolegliwości w obrębie jamy ustnej (np.opryszczki, afty, pleśniawki). Również osoby chorujące na nowotwory, epilepsję, astmę, kobiety w okresie ciąży lub karmiące. Osoby po ściągnięciu aparatu ortodontycznego powinny wstrzymać się po jego ściągnięciu przynajmniej przez 6 miesięcy. Jest to okres na pozbycie się ewentualnych pozostałości materiału stomatologicznego na zębach (np.klej). Przeciwwskazania nie stanowi jednak retainer, który znajduje się po wewnętrznej stronie zębów. Zabiegu nie wykonuje się u osób poniżej 16 roku życia, natomiast osoby poniżej 18 roku życia mogą wykonać jedynie za zgodą dentysty oraz opiekuna prawnego.

ZALECENIA PRZED

Warto przed zabiegiem udać się na wizytę kontrolną, w celu upewnienia się czy nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu. Szczególnie jeżeli coś boli lub ostatnia wizyta nie odbyła się ciągu roku. Przede wszystkim dotyczy to osób, które mają tendencję do gromadzenia się kamienia lub osadu, ponieważ oczyszczenie stanowi bardzo dobre przygotowanie zębów do zabiegu i może pogłębić jego efekt. Po zabiegu nie można nic jeść przez 2h, dlatego warto również to zrobić przed.

White&Beauty zaprasza na wybielanie zębów Warszawa!