Najczęstsze obawy odnośnie wybielania zębów w Warszawie Najczęstsze obawy odnośnie wybielania zębów w Warszawie

Najczęstsze obawy odnośnie wybielania zębów w Warszawie

  • -

Najczęstsze obawy odnośnie wybielania zębów w Warszawie

Zabieg jest bolesny.

Wybielanie zębów Warszawa z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów upiększających. Nie można też powiedzieć, że jest całkowicie bezbolesne, bo w ustach przez prawie godzinę znajduje się retraktor, który umożliwia dostęp do zębów dla specjalisty (nałożenia żelu) oraz dla lampy (naświetlanie). Natomiast wszystko jest zależne od stosowanego żelu oraz substancji aktywnej. W przypadku zastosowania żelu organicznego zabieg może być prawie bezbolesny (z wyjątkiem dyskomfortu spowodowanego przez retraktor). Kolejną kwestię stanowi kontakt żelu z tkanką miękką. Jeżeli żel pod wpływem śliny, rozrzedzi się i dostanie na dziąsła, wargi czy język może powodować pieczenie, odbarwienie oraz przy dłuższym kontakcie nawet podrażnienie. Tak więc podczas zabiegu regularne przełykanie śliny odgrywa również bardzo istotną rolę.

Mogą pojawić się przebarwienia.

Jeżeli zabieg wykonuje profesjonalista i rozprowadza żel bezpośrednio na zębach nie ma możliwości, żeby zęby wybieliły się nierównomiernie. W przypadku, kiedy w zębach są już osady wapnia lub fluoru, świadczące o jego nadmiarze w diecie, suplementacji bądź pielęgnacji mogą się chwilowo uwydatnić pod wpływem żelu. Szczególnie żel organiczny ma tendencję do uwydatniania wszelkich niedoskonałości zębów, żeby je następnie wyrównać i wchłonąć. W okresie białej diety następuje ostateczna stabilizacja, natomiast zmiany te się wchłaniają, najczęściej już w ciągu doby po zabiegu.

Różnica w kolorze z powodu sztucznego materiału.

Prawdą jest, że żel zazwyczaj nie wybiela sztucznego materiału (wyjątkiem mogą być wypełnienia kompozytowe). Jeżeli kolor wypełnień jest jaśniejszy od zęba to można próbować dobielać poprzez kontrolę poziomu wybielenia po poszczególnych seriach naświetlania. W przypadku jednak kiedy kolor jest idealnie dobrany do aktualnego odcienia to nawet przy lampie podstawowej może być różnica w kolorze. Konieczne może być wtedy wymienienie wypełnień, ale najwcześniej po 2 tygodniach od zabiegu, ze względu na stabilizację koloru. Należy jednak pamiętać, że jeżeli wymieni się wypełnienia pod wybielone zęby to ze względu na stopniowy powrót odcienia do stanu poprzedniego będzie trzeba regularnie powtarzać zabieg.

Zęby martwe.

Sytuacja wygląda trochę podobnie jak w przypadku wypełnień, w większości przypadków zęby te się nie wybielą. Różnica polega na tym, że czasami delikatnie się rozjaśniają (oczywiście nie tak jak pozostałe zęby) a po 2 tygodniach można je dobielić metodą „od wewnątrz”. Taki zabieg wykonują niektórzy dentyści, poziom wybielenia jest kontrolowany i dobierany do odcienia pozostałych zębów.

Biała dieta.

Ciężko jest sobie wyobrazić spożywanie tylko białych produktów, ale tylko dlatego, że pojęcie to jest błędnie interpretowane. Okres stabilizacji, z powodu którego obowiązuje biała dieta nie polega na spożywaniu jedynie produktów w kolorze białym a na unikaniu produktów zawierających barwniki! Czasami oczywiście to się pokrywa, ale nie zawsze. Trzeba to rozróżnić i nie ograniczać się jeżeli nie ma takiej potrzeby. Nie można przede wszystkim palić papierosów, pić barwiącego alkoholu, kaw, herbat, napojów gazowanych, soków, barwiących warzyw i owoców, ciemnych sosów i barwiących przypraw. Wszystkie pozostałe produkty można! Nie takie straszne!