Najczęściej zadawane pytania w gabinecie wybielania zębów w Warszawie Najczęściej zadawane pytania w gabinecie wybielania zębów w Warszawie

Najczęściej zadawane pytania w gabinecie wybielania zębów w Warszawie cz.I

  • -

Najczęściej zadawane pytania w gabinecie wybielania zębów w Warszawie cz.I

Czy wybielanie boli?

Wszystko zależy od metody i przede wszystkim od stosowanego żelu. W przypadku zastosowania żelu organicznego zabieg może być nawet całkowicie bezbolesny. Oczywiście jeżeli zęby są zdrowe oraz nic się nie dzieje w obrębie jamy ustnej (choroby, stany zapalne zębów lub dziąseł).

Czy występuje nadwrażliwość i podrażnienia?

Jeżeli z jakiegoś powodu szkliwo jest podrażnione już przed zabiegiem i wystąpi nadwrażliwość, mija w ciągu doby po zabiegu. Kiedy żel znajduje się na zębach nie powinien podrażniać, natomiast jeśli pod wpływem śliny dostanie się na tkankę miękką (dziąsła, wargi, język) może powodować pieczenie i białe zabarwienie. Dopiero przy dłuższym kontakcie z substancją drażniącą może pojawić się stan zapalny. Jedynym wyjątkiem są sytuacje gdy są duże pęknięcia, uszkodzenia szkliwa lub starcia powodujące odsłonięcie zębiny.

Czy zęby zawsze się wybielają?

Raczej nie ma możliwości żeby zęby w ogóle się nie wybieliły. Jednak poziom wybielenia jest kwestią bardzo indywidualną i może różnić się u poszczególnych osób. Czynnikami mającymi największy wpływ na efekt są: uwarunkowania genetyczne (kolor kości), wielkość przebarwień (przebarwienia po używkach trudniej jest wybielić), stan zębów oraz wiek (z wiekiem coraz trudniej). Przyjmowanie leków w przypadku niektórych chorób przewlekłych (nadciśnienie, choroby tarczycy, cukrzyca) może mieć również wpływ na ostateczny rezultat.

Czy zęby wybielają się od razu na jednolity kolor?

Zazwyczaj tak aczkolwiek wszystko jest zależne od stanu zębów oraz stosowanego żelu. Jeżeli są w zębach białe plamki czyli osady wapnia lub fluoru (świadczące o jego nadmiarze w diecie, suplementacji bądź pielęgnacji) to mogą się one chwilowo uwydatnić pod wpływem żelu. Natomiast wchłaniają się one dosyć szybko i kolor wyrównuje się najczęściej już w ciągu dobry, maksymalnie w ciągu 3 dni. Żel organiczny z kolei ma tendencję do uwydatniania wszelkich niedoskonałości zębów, tak żeby je później wchłonąć i wyrównać.

Czy jeden zabieg wybielania zębów Warszawa wystarczy żeby mieć śnieżnobiały uśmiech?

Wszystko jest bardzo indywidualną kwestią. Należy pamiętać, że żel usuwa jedynie przebarwienia z używek, jedzenia i napojów. Nie jest w stanie usunąć zmian polekowych czy przebarwień spowodowanych nadmiarem wapnia lub fluoru, nie pozbędzie się również kamienia ani osadu. Jeżeli są zaniedbania na zębach sięgające wielu lat to żadną metodą nie uda się ich pozbyć w ciągu jednego zabiegu. Zależy to przede wszystkim od stanu zębów, odcienia początkowego, a co za tym idzie wielkości przebarwień. Im ciemniejsze zęby, im więcej przebarwień, szczególnie po papierosach, kawie, herbacie, czerwonym winie, coca-coli tym trudniej jest je całkowicie usunąć szczególnie przy jednym zabiegu.

Jak często można powtarzać zabieg?

Zabieg można wykonywać najczęściej co pół roku, tak aby było to bezpieczne dla szkliwa. Natomiast jedynym zabiegiem, który można wykonać w krótszym odstępie czasu, jest zabieg podtrzymujący, od 2 miesięcy do pół roku i tylko po pierwszym zabiegu. Ma 2 naświetlania po 10 minut.