Najczęściej zadawane pytania w gabinecie wybielania zębów w Warszawie cz.II Najczęściej zadawane pytania w gabinecie wybielania zębów w Warszawie cz.II

Najczęściej zadawane pytania w gabinecie wybielania zębów w Warszawie cz.II

  • -

Najczęściej zadawane pytania w gabinecie wybielania zębów w Warszawie cz.II

Czy każdy może wybielić sobie zęby?
Praktycznie tak, podstawę stanowią zdrowe zęby oraz brak przeciwwskazań. Efekt natomiast może się różnić u poszczególnych osób.

Od czego zależy poziom wybielenia?
 Głównymi kryteriami są: uwarunkowania genetyczne (kolor kości), stan zębów, wielkość przebarwień oraz wiek. Dodatkowo mogą mieć wpływ przebyte choroby lub przyjmowane leki.

Na czym polega laserowe wybielanie zębów Warszawa?
Jest to zabieg opierający się na zastosowaniu specjalistycznego żelu oraz naświetlaniu go specjalną lampą, stwarzającą mu odpowiednie warunki do utleniania i aktywującą jego działanie. Są dwa rodzaje lamp: lampa emitująca światło ledowe oraz lampa ze światłem halogenowym. Lampa Premium (halogenowa) jest silniejsza, wnika głębiej, daje lepsze efekty i na dłużej utrzymuje rezultat.

Jak długi jest zabieg?
Zabieg trwa zazwyczaj około godziny, są 3 serie naświetlania po 15 minut, po każdej jest zmiana żelu.

Na jak długo utrzymują się efekty?
Jest to zależne od stylu życia, im więcej jest w diecie barwników tym szybciej kolor wraca do stanu poprzedniego. Średnio, przy umiarkowanym spożyciu produktów barwiący powinien się utrzymywać około 6 miesięcy przy użyciu lampy LED oraz rok do 2 lat maksymalnie w przypadku użycia lampy Premium.

Dlaczego wykonuje się kilka serii naświetleń?
Wszystko po to aby stopniowo uzyskać oczekiwany efekt przy użyciu niższego stężenia w dłuższym czasie zamiast wysokim w krótkim (ryzyko trwałych uszkodzeń szkliwa).

Dlaczego po każdym naświetlaniu jest zmiana żelu?
Żel zmieniany jest po to, aby mimo gromadzącej się śliny cały czas był na zębach i działał.

Czy zawsze jest konieczność powtórzenia zabiegu?
Wszystko zależy od poziomu przebarwień na zębach oraz oczekiwanych efektów. Jeżeli są małe przebarwienia to zdarza się, że już po jednym zabiegu jest znacząca i wystarczająca poprawa. Jeżeli ktoś chce dojść do maksymalnych możliwości genetycznych warto wykonać zabieg uzupełniający.

Co jaki czas można powtarzać zabieg?
Po pierwszym zabiegu można wykonać zabieg podtrzymujący od 2 do 6 miesięcy, wtedy są dwa naśietlania po 10 minut.  Kolejne wybielanie zębów (3 naświetlania po 15 minut) co pół roku najczęściej, tak aby to cały czas było bezpieczne dla szkliwa.

Czy zabieg jest bolesny?
Wszystko jest zależne od stosowanej metody oraz żelu. Przy użyciu żelu organicznego zabieg może być praktycznie bezbolesny, oczywiście jeżeli wszystko jest w porządku w obrębie jamy ustnej.

Czy po zabiegu występuje nadwrażliwość zębów?
Bardzo rzadko, szczególnie jeżeli jest podrażnione lub osłabione szkliwo już przed zabiegiem. Jeżeli natomiast wystąpi to jedynie w ciągu 24h od zbiegu.

Czy bezpośrednio po zabiegu jest ostateczny efekt?
 Po zabiegu jest widoczna różnica w kolorze, natomiast efekt nie jest ostateczny. Będzie się stabilizował od 3 dni minimum do 2 tygodni maksymalnie, w tym czasie warto by było unikać produktów barwiących, bo spożycie silnego barwnika może spowodować pogorszenie lub cofnięcie się efektu.

Ile czasu obowiązuje biała dieta?
Jest to zależne od metody oraz stosowanego żelu. W przypadku żelu organicznego warto stosować ją od 3 dni do 2 tygodni. Zazwyczaj jednak już tydzień wystarczy żeby kolor się ustabilizował.

Czy zęby mogą zabarwić się na kolor spożywanego produktu?
Nie ma takiej możliwości, jedyne co może się stać po spożyciu niedozwolonego produktu to pogorszenie lub cofnięcie całkowite uzyskanego wcześniej odcienia.

Dlaczego obowiązuje biała dieta?
Wynika to z odwodnienia szkliwa po zabiegu oraz zwiększenia się jego porowatości, przez co jest bardziej chłonne i każdy barwnik, który dostanie się w tym czasie może spowodować pogorszenie lub utratę efektu.

Czy miejsca w których jest kamień lub osad również się wybielą?
Żel nie jest w stanie przedostać się przez warstwę kamienia lub osadu. Zabieg wykonywany jest po zewnętrznej powierzchni zębów i tam muszą być oczyszczone. W innym wypadku te miejsca się nie wybielą. Wtedy należy liczyć się z ewentualną różnicą w kolorze po usunięciu. Jeżeli wykonuje się skaling lub piaskowanie przed wybielaniem powinno minąć kilka dni, tak aby zagoiły się ewentualne podrażnienia. W przypadku wykonania po wybielaniu powinny minąć 2 tygodnie.

Czy żel wybiela również sztuczny materiał lub zęby martwe?
Żel nie wybiela ani nie uszkadza sztucznego materiału. Jeżeli odcień wypełnień jest dobrany do aktualnego koloru zębów to nawet przy lampie podstawowej LED może być różnica. Jeżeli natomiast kolor jest choć trochę jaśniejszy od odcienia zębów można próbować dorównać do aktualnego poprzez stopniowe rozjaśnianie (kontrola po każdej serii). Zębów martwych zazwyczaj również nie udaje się wybielić, natomiast zdarza się, że czasami ich kolor ulega delikatnej poprawie. Zęby te można dobielić metodą „od wewnątrz” najwcześniej po 2 tygodniach od zabiegu.