wybielanie zębów warszawa wybielanie zębów warszawa

Na czym polega leczenie kanałowe?

  • -

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe jest nazywane inaczej leczeniem endodontycznym. Leczenie to polega na trwałym usunięciu miazgi znajdującej się wewnątrz korony zęba oraz w jego korzeniu. Stomatolodzy decydują się na leczenie kanałowe u danego pacjenta najczęściej, jeśli występują do tego takie wskazania protetyczne, należą do nich urazy zęba, martwica lub zapalenie miazgi. Chcesz mieć piękne, śnieżnobiałe zęby? Wybierz wybielanie zębów Warszawa w salonie White&Beauty! Zapraszamy!

Rozwój nowoczesnych technologii stomatologicznych sprawił, że nie trzeba już usuwać zęba, który praktycznie nadaje się wyłącznie do usunięcia. Wiele z nich da się wyleczyć właśnie dzięki zastosowaniu leczenia kanałowego.

Jeśli nie dbamy o zęby w sposób prawidłowy dochodzi do próchnicy, która powoli zaczyna niszczyć zęby. Najpierw atakowana jest zębina, a następnie próchnica dochodzi do wnętrza zęba, czyli do miazgi. Rozwój stanu zapalnego prowadzi do tego, że odczuwamy coraz to większy ból. Może on trwać nawet kilka godzin i stać się naprawdę uciążliwy.

Już podczas wystąpienia pierwszego bólu należy nie zwlekać i udać się do stomatologa. Jeśli zapalenie nie zostanie w porę usunięte, może dojść do martwicy zęba lub zgorzela. Poza tym ból może stać się jeszcze bardziej uciążliwy i nawet przy zwykłym dotknięciu zęba językiem możemy odczuwać ból.

Jedyną szansą na uratowanie zęba pacjenta jest leczenie kanałowe, które odbywa się pod kontrolą radiologiczną, a zdarza się również, że odbywa się z użyciem mikroskopa operacyjnego. Jeśli ząb jest prawidłowo wyleczony, nie dochodzi do jakichkolwiek komplikacji. W przypadku nieprawidłowo wykonanego leczenia kanałowego może dojść do zapalenia tkanek okołowierzchołkowych.

Leczenie kanałowe należy do rodzaju leczenia warunkowego. Stomatolodzy informują swoich pacjentów, że skuteczność takiego zabiegu nigdy nie wynosi 100%. Jeśli jednak nie chcesz usunąć zęba, powinieneś pomyśleć czy nie warto podjąć ryzyka. Koszt leczenia kanałowego  waha się w zależności od liczby kanałów, które należy zaleczyć oraz techniki i metody leczenia.

Nadal szukasz najlepszej metody na śnieżnobiały uśmiech? Wybierz wybielanie zębów Warszawa w salonie White&Beauty!