wybielanie zębów warsszawa wybielanie zębów warsszawa

Metody wypełnienia zębów

  • -

Metody wypełnienia zębów

Kiedy próchnica zaatakowała nasze zęby trzeba działać szybko i skutecznie. Niezbędna jest wizyta u stomatologa w celu wypełnienia zęba plombą. Zakładanie plomb można podzielić na kilka etapów. Skuteczne leczenie zębów pozwoli cieszyć się zdrowym uśmiechem na dłużej. Chcesz mieć uśmiech godny pozazdroszczenia? Wybierz wybielanie zębów Warszawa w klinice White&Beauty!

Plomba to materiał odbudowujący tkankę zęba. Czy wiedziałeś, że przez wiele lat do wypełnienia zębów stosowano cement? Dopiero w latach 50 XX wieku amerykański naukowiec odkrył wytrawianie szkliwa kwasem. Dzięki temu odkryciu można było wykorzystywać różne materiały do wypełnienia ubytków.

Wiele osób na widok dentystycznego fotela źle reaguje. Współcześnie wykonywane zabiegi nie bolą tak jak było to kiedyś. Jeśli źle znosimy ból, powinniśmy poprosić naszego dentystę o podanie znieczulenia. Ubytek próchnicowy, czyli tkanki dotknięte próchnicą, powinny być dokładnie oczyszczone. Następnie należy założyć podkład, który ma na celu odizolowanie miazgi od plomby. O zastosowanym wypełnieniu decyduje grubość ścianek zęba. Musi być odpowiednio dopasowany. Dentysta sprawdzi czy nie jest zbyt wystający i nie przeszkadza w trakcie gryzienia. Założona plomba może wypaść lub nawet spowodować pęknięcie zęba. Zęby przednie oraz tylne wypełnia się zupełnie inaczej. Zaplombowanie może potrwać 15-60 min. Dobry dentysta zadba o prawidłowe wypełnienie ubytku.

Nowoczesne plombowanie

Jeszcze parę lat temu można było spotkać ciemne plomby amalgamatowe. Niektórzy twierdzili, że zawarta w nich rtęć szkodzi zdrowiu, lecz żadne przeprowadzone badania nie potwierdziły tego. Stosowane są coraz rzadziej ze względów estetycznych. Nowoczesne plomby nie uczulają oraz są obojętne chemicznie. Bez trudu można je dopasować do koloru zębów. Najczęściej stosuje się wypełnienia kompozytowe światło oraz chemoutwardzalne, nawet w przypadku wypełnień zębów przednich. Wiążą się z tkanką zęba, a ich trwałość producenci potwierdzają na długie lata.

Innym rodzajem są glassjonomery, które uwalniają fluor. Posiadają również właściwości lecznicze. Do wypełnień tymczasowych można zaliczyć opatrunki, których celem jest tzw. podleczenie zęba w celu dobrania odpowiedniego rodzaju leczenia.

Wybielanie zębów Warszawa z White&Beauty to najwyższa jakość usług! Zapraszamy!