wybielanie zębów warsszawa wybielanie zębów warsszawa

Leczenie ortodontyczne

  • -

Leczenie ortodontyczne

Leczenie aparatem ortodontycznym to wieloetapowy proces. Czy Ciebie również dotyczy problem krzywych zębów? Czy wstydzisz się swojego uśmiechu? Być może powinieneś nosić aparat ortodontyczny, który sprawi, że będziesz miał piękny uśmiech! Wybielanie zębów Warszawa z White&Beaty to gwarancja śnieżnobiałego uśmiechu!

Każdy aparat jest dobrany odpowiednio do szczęki danego pacjenta. Wyróżniamy aparaty stałe i ruchome, które można wyjmować podczas jedzenia czy też picia. Ruchome stosowane są u najmłodszych pacjentów, do 12 roku życia. Zapobiegają one konieczność leczenia aparatem stałym.

Wszystkie zęby do leczenia ortodontycznego powinny być zaleczone, a także pozbawione kamienia i osadu. Po pierwsze należy wykonać zdjęcie rentgenowskie, którego celem jest zdiagnozowanie wady zgryzu. Pobierane są wyciski górnych i dolnych zębów, a następnie przekazywane do laboratorium. Technik stomatologiczny wykonuje gipsowe modele zębów, które pomagają zaplanować dokładny przebieg leczenia.  Bez wycisków oraz zdjęcia rentgenowskiego nie jest możliwy dalszy proces. Lekarz ortodonta decyduje również o tym czy nie trzeba usunąć większej ilości zębów. Często usuwane są ósemki, które mogą powodować dysproporcje między łukami zębowymi.

Jeśli niezbędne jest założenie aparatu stałego, wizyty odbywają się, co 4-6 tygodni. Ortodonta w czasie wizyty uaktywnia łuki, a także inne elementy. Może okazać się, że będą zastosowane sprężynki lub łańcuszki, które mogą wywołać jeszcze większy uścisk zębów.

Żeby osiągnąć rezultaty trzeba bardzo dokładnie zaplanować leczenie. Nie ma ograniczeń, co do momentu zakładania aparatów. Ortodoncja to jedna z najpopularniejszych i doskonale rozwijających się dziedzin stomatologii. Krzywe zęby mogą być dziedziczone po rodzicach. Aparat zakładamy głównie ze względów zdrowotnych. Krzywe zęby jest trudniej czyścić, może być to powodem występowania próchnicy.

Aparat jest przyklejany do zewnętrznej powierzchni zęba. Składa się z pierścieni oraz zamków, przez który przewlekany jest cieniutki drucik. Niektórzy pacjenci decydują się na aparaty lingwalne, które są umieszczone po wewnętrznej stronie oraz są całkowicie niewidoczne. Ich ceny wahają się od 2-7 tys. zł, w zależności od tego, na jaki się zdecydujemy.

Po zakończonym leczeniu wybierz wybielanie zębów Warszawa w klinice White&Beauty! Zapraszamy!

Najbielszy uśmiech zapewni Ci wybielanie zębów Warszawa z White&Beauty!