Leczenie kanałowe Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe

  • -

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe zębów jest następstwem zaniedbania pierwszych objawów próchnicy i jej inwazji, czyli powstaniu dziur w z zębach. Problem kanałowego leczenia zębów wydaje się być bardzo bolesny i nieprzyjemny dla pacjentów. Alternatywą leczenia jest usunięcie chorego zęba. Rozwijająca się technika stomatologiczna coraz częściej skłania pacjentów, aby nie pozbywali się zęba poprzez jego usunięcie. Pacjenci musza pamiętać, że każdy ząb w jamie ustnej jest bardzo ważny i pełni wiele funkcji. Pełne uzębienie wpływa na estetykę wyglądu, lepsze trawienie czy brak możliwości zniekształcania się szczęki.

Niepohamowana próchnica zębów rozprzestrzenia się w najgłębsze warstwy zęba . Początkowo próchnica tworzy lekki nalot na zębie, nieleczona przechodzi do zębiny, a ostatecznie do miazgi zęba. Podczas tak szerokiego działania próchnicy pojawia się silny stan zapalny. Bóle towarzyszące są dość bolesne i mogą trwać nawet do kilku godzin. Dolegliwość występuje niemal przy każdej czynności wykonywanej przez cierpiącego, od ruchu aż po spożywanie posiłku. Brak interwencji przy tego typu odczuciach może ostatecznie spowodować martwice zęba.

Kanałowe leczenie zęba może zamknąć się podczas jednej wizyty u lekarza stomatologa. Ówcześnie pacjent musi wykonać prześwietlenie takiego zęba, aby sprawdzić na jakim etapie nastąpił rozwój próchnicy . Zabieg polega na dokładnym oczyszczeniu próchnicy z kanałów w zębie. Aby zniwelować ból, do zęba wpuszczana jest substancja, która zatruwa nerwy. Pomaga to zmniejszyć odczucie bólu lub całkowicie go wyeliminować.

Zęby leczone kanałowo są zębami martwymi, a więc może to przyczynić do pociemnienia barwy zęba. W tym wypadku laserowe wybielanie zębów Warszawa nie wybieli takiego zęba. Nie stanowi on też przeciwwskazania do zabiegu, o ile leczenie jest już zakończone. Zęby leczone kanałowo można rozjaśnić tylko jedną metodą. Polega ona na wstrzykiwaniu substancji rozjaśniającej do wewnętrznej warstwy zęba. Takie wybielanie należy powtórzyć kilka razy, aby uzyskać biel podobną od zębów zdrowych.