Killerzy białego uśmiechu Killerzy białego uśmiechu

Killerzy białego uśmiechu

  • -

Killerzy białego uśmiechu

Utrzymanie śnieżnobiałego uśmiechu nie jest proste mimo codziennego szczotkowania, płukania płynami, nitkowania i regularnych wizyt u dentysty. Okazuje się ze kosztowne zabiegi są nic nie warte, jeśli twoja dieta jest urozmaicona w „killerów” uśmiechu. Poznaj zatem czy występują one w twoim codziennych posiłkach.

Pogromca bezlitosny – Herbata i kawa !

Herbata, zwłaszcza czarna i zielona , jest dla zębów największym wrogiem. Zdaniem specjalistów herbata jest bardziej szkodliwa niż kawa! Odbarwienia nie powstają od razu, ale jeśli pijesz ją często, możesz się spodziewać, że zęby będą się stawały coraz ciemniejsze. Jak unikać by zminimalizować ryzyko? Zamienić herbatę na białą lub ziołowa a do kawy dodawać tłustego mleka które neutralizuje pigment.

Cichy pogromca – Sosy

Im ciemniejszy sos, tym silniejszy pigment, który osiądzie na Twoich zębach. Najgorsze są pod tym względem sosy orientalne oraz często stosowany sos pomidorowy. Ciężko by było z nich całkowicie zrezygnować, więc przy posiłkach popijaj wodę, a po posiłku koniecznie umyj zęby.

Wino

Plamy z wina trudno sprać i doczyścić , więc nie powinno być zaskoczeniem, że i na zębach zostaną na długo. Wino ma kwaśny odczyn, i przez to niszczy szkliwo. Dlatego zabrudzenia z wina szybko dostają się w głąb zębów, co bardziej utrudnia usunięcie przebarwień. Bogaty w wapń ser jest dobrą przeciwwagą dla szkodliwych cech wina. Warto w takim razie być jak myszka i schowany mieć kawałek sera .

„Mały” pogromca- Jagody, maliny, wiśnie

Nie trzeba chyba za dużo się rozpisywać o barwiących właściwościach tych owoców. Choć przebarwienia z soku owocowego szybko znikają, częste spożywanie jagód czy wiśni może być szkodliwe dla wrażliwych zębów. Tu jedynym ratunkiem może stanowić pasta i szczoteczka

Puść go razem z dymem – Papierosy

O szkodliwości zdrowia poprzez palenie napisano już wiele artykułów, ale przypomnieć nie zaszkodzi . Palenie tytoniu powoduje nie tylko ciężkie choroby ale bardzo silne, trudno usuwalne przebarwienia zębów. Jeśli więc nie chcesz mieć ‚zębów palacza’, nie zaczynaj palić. A jeżeli już palisz, to pomyśl, czy nie lepiej zaprzestać

Osobisty ochroniarz – Biała dieta

Jeśli jesteś po zabiegu wybielania zębów, koniecznie przejdź na ‚białą dietę’. Szkliwo zębów jest odwodnione i chłonie wszystko jak gąbka. Z diety na 2 tygodnie powinnaś usunąć produkty z powyższej listy, a w zamian za to sięgnij po jogurty, produkty zbożowe , drób ryby  oraz gruszki i jabłka, które wzmagają wydzielanie śliny.

Zapraszamy na wybielanie zębów Warszawa do White&Beauty!