Jak utrzymać efekty wybielania zębów? Jak utrzymać efekty wybielania zębów?

Jak utrzymać efekty wybielania zębów?

  • -

Jak utrzymać efekty wybielania zębów?

Metoda laserowa to zabieg polegający na bezinwazyjnym dla szkliwa wybielaniu zębów. Jest to w pełni bezpieczny i skuteczny sposób na śnieżnobiały uśmiech. Rezultat widoczny jest od razu, jednak aby cieszyć się nim jak najdłużej należy zwrócić szczególną uwagę na niektóre czynniki. Zęby wybielają się aż o czternaście odcieni w zależności od nagromadzonych przebarwień i koloru kości pacjenta.

Długość widocznego efektu wybielania przede wszystkim zależy od zastosowanej lampy. Laserem elektroluminescencyjnym rezultat utrzymuje się od sześciu do dziewięciu miesięcy, zaś akceleratorem halogenowym od roku do półtorej. Aby wybrać odpowiedni rodzaj lampy należy zwrócić uwagę na intensywność przebarwień oraz indywidualne potrzeby.  Akcelerator dociera do szkliwa i zębiny (elektroluminescencyjny tylko do szkliwa) dzięki czemu pozwala pozbyć się większej ilości przebarwień. Obie lampy działają na tej samej zasadzie i są równie nieszkodliwe.

Należy pamiętać, że niektóre produkty, napoje, nieodpowiednia higiena i używki skracają czas utrzymującego się efektu!

Najważniejszym aspektem tuż po wybielaniu zębów jest tzw. ,,biała dieta’’. Pacjenci są szczególnie uczulani na nią, ponieważ zabieg powoduje odwodnienie się szkliwa i tym samym pochłania wszystkie barwniki wraz ze śliną do wnętrza zęba. Biała dieta polega na unikaniu spożywania produktów zawierających ciemne barwniki, napojów kolorowych, energetyzujących, soków, owoców (oprócz banana). Istotne jest, aby przez okres trwania białej diety, czyli od trzech od czternastu dni nie palić papierosów.

Gdy skończy się czas obowiązywania białej diety warto pamiętać, aby unikać produktów intensywnie zabarwionych. Powoduje to powstawanie nowych przebarwień. Każda potrwa, owoc, przyprawa pozostawia po sobie nowe przebarwienia zębów. Jednak ciężko jest unikać jedzeniowych nawyków, dlatego ważne jest, aby często myć zęby.

Największym wrogiem dla koloru zębów jest kawa, cola i inne soki. Takie płyny warto pić przez słomkę, ponieważ nie mają one bezpośredniego kontaktu z naszymi zębami lub mają w małym stopniu.

I przede wszystkim papierosy! Nie tylko są wrogiem białych zębów, ale również zdrowia. Osad nikotynowy osadza się na zębach w bardzo krótkim czasie. Palacza poznaje się nie tylko przez woń papierosów, ale również przez kolor ich zębów.

Jeżeli szukasz sposobu na skuteczne pozbycie się nagromadzonych przez lata przebarwień wybielanie zębów Warszawa jest tym, czego szukasz! Pamiętaj jednak, aby zwalczyć bardzo duże nagromadzenia przebarwień należy udać się  po dwóch miesiącach od wybielania na zabieg podtrzymujący.