Jak dobrać dobrą pastę? Jak dobrać dobrą pastę?

Jak dobrać dobrą pastę?

  • -

Jak dobrać dobrą pastę?

Współczesny uśmiech powinien być piękny i ładny. Jako że uważany jest za wizytówkę nas samych. Potrzeba włożyć czasem wiele wysiłku i poświęcenia a czasem wystarczy odpowiednia higiena jamy ustnej by zapewnić sobie nieskazitelny wygląd. Odpowiedni dobór pasty do zębów gwarantuje to krok bliżej sukcesu. Zakres dostępności past na rynku jest tak szeroki że ciężko się zdecydować na markę a co dopiero na rodzaj. Opinie jak w większości są podzielone. A przecież nie ma preparatu dobrego na wszystko.

Zatem czym się sugerować? Zacznijmy od początku a raczej od składu każdej pasty.

Zazwyczaj występują następujące składniki.

  1. Węglan wapnia i magnezu – czyli łagodne środki ścierające
  2. Gliceryna lub sorbitol – zapobiegają wysychaniu pasty,
  3. Fluor – wzmacniacz naszego szkliwa,
  4. Substancje poprawiające smak
  5. Detergenty takie jak lauryl sulfate – to one sprawiają że pasta się pieni.

Past nie możemy sklasyfikować tylko na takie które wybielają lub nie. W gamie past są również takie które likwidują przebarwienia, nadwrażliwość, działają lecznico na dziąsła, lub zapobiegają powstawania przyczyn chorób jamy ustnej.

Jednak kluczem do sukcesu odpowiedniej pasty jest przede wszystkim fluor który ma pozytywny wpływ na zdrowie. I tu wracają do niektórych wspomnienia z dzieciństwa kiedy to w przedszkolach podawano specjalne środki do mycia zębów nie dobre zresztą w smaku. To nie było nic innego jak pianka zawierająca stężony Fluor. Pierwiastek ten nie tylko wzmacnia powierzchnie ale i poprawia samą kondycje zęba który na co dzień musi stoczyć walkę z atakiem bakterii.

Jeżeli z kolei nasze zęby są w bardzo dobrej kondycji oraz nie mamy żadnych problemów z dziąsłami czy nadwrażliwości powinniśmy się kierować wyborem past raczej uniwersalnych takich których głównym zadaniem się usuwanie kamienia nazębnego oraz resztek pokarmowych. Dla osób które są kawoszami lub palaczami papierosów sugerujemy pasty usuwające przebarwienia oraz wybielające przez co uzyskamy lepszy wygląd naszych zębów. Jednak należy pamiętać że takich past nie należy stosować gdy mamy problemy z dziąsłami ponieważ może to pogłębić problem. Należy najpierw pozbyć się jednego problemu by móc walczyć z następnym.

Natomiast jeżeli chodzi o dobór pasty dla dzieci powinniśmy się kierować pastami przeznaczonymi specjalnie dla nich. Pasty dla dorosłych zawierają dużo więcej fluoru niż dziecięce. Poza tym szkliwo u dziecka jest w stadium rozwojowym jest zdecydowanie dużo bardziej wrażliwe podobnie jak dziąsła, dlatego zawartość drobinek ścierających w pastach dla dorosłych może jedynie podrażnić  i zaszkodzić jamie ustnej dziecka.

Jeżeli chodzi o nowinki pastowe to należy wspomnieć o specjalistycznych pastach dla osób używających protezy zębowe które czyszczą i dbają o osoby najstarsze.

Zapraszamy na wybielanie zębów Warszawa do White&Beauty!