Jak dbać o zęby po wybielaniu? Jak dbać o zęby po wybielaniu?

Jak dbać o zęby po wybielaniu?

  • -

Jak dbać o zęby po wybielaniu?

Decydując się na jakikolwiek zabieg, czy to u stomatologa, czy też kosmetyczki oczekujemy długotrwałego oraz satysfakcjonującego efektu. W przypadku wybielania mimo iż jest to nieinwazyjny zabieg to żeby efekt wybielania utrzymał się jak najdłużej, trzeba stosować się do określonych zaleceń.

Pierwszym zaleceniem jest ściśle określona tzw. Biała dieta. Rygor dietetyczny należy utrzymywać przez około 2-3 tygodni po samym zabiegu W tym okresie nie należy spożywać produktów mocno barwiących. W przypadku napoju jest to w szczególności czarna i zielona herbata, napoje energetyzujące i mocno barwiące soki takie jak soki z borówek, jagód czy wiśni. Swoje nawyki żywieniowe ograniczamy do spożywania nabiału, produktów zbożowych, drobiu , ryb, ziemniaków , ryżu oraz uzupełniając poprzez popijanie wody niegazowanej.

Szczególnie ważne jest aby osoby palące odstawiły na ten okres palenie tytoniu ponieważ dym tytoniowy bardzo szybko wchodzi w reakcje z wolnymi rodnikami z preparatów  wybielających  przez co nie tylko szybko przebarwia zęba ale i działa silnie rakotwórczo. Jednak nie zalecane jest używanie w tym czasie żadnej pasty polecanej dla osób palących – ZDECYDOWANIE to nie jest rozwiązanie.

Nowy przyjaciel to nowa szczoteczka. W miarę możliwości finansowych polecana jest zmiana szczoteczki manualnej na szczoteczkę elektryczną. Idealnym wyborem jest szczoteczka soniczka która w dużej mierze oczyszcza zęby.

Wiele osób zastanawia się, czy wymieniać plomby przed czy po zabiegu wybielania zębów. Według dentystów lepiej to zrobić po wybielaniu. Z jednego prostego powodu: wówczas kolor plomby będzie dobrany do naszego nowego, śnieżnobiałego uśmiechu!

Kolejnym ważnym wyborem jest pasta do codziennego mycia. Istotne jest aby pamietać by nowa pasta nie miała wysokiego współczynnika ścieralności, ponieważ działa to wtedy na zęby jak papier ścierny. Przez pierwsze dwa dni po wybielaniu zębów najlepiej zrezygnować z płukania jamy ustnej płynem. Później najlepiej stosować płyn w kolorze niebieskim, ponieważ tylko ten odcień nie zabarwi zębów i nie zniszczy efektów wybielania. Dzięki temu w przestrzeniach między zębami nie będzie zalegał osad, który powoduje żółknięcie. Zęby tracą ok. 40 proc. swojej jasności po roku od wybielania.

Zapraszamy na wybielanie zębów Warszawa do White&Beauty