Higiena jamy ustnej. Musisz o tym wiedzieć... Higiena jamy ustnej. Musisz o tym wiedzieć...

Higiena jamy ustnej. Musisz o tym wiedzieć…

  • -

Higiena jamy ustnej. Musisz o tym wiedzieć…

Wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty, który poprawia wygląd Twoich zębów. Dzięki innowacyjnej metodzie sprawiamy, że zęby zyskują swój naturalny kolor. Ważne jest jednak, abyś w codziennym życiu dbał o piękny, a co najważniejsze zdrowy uśmiech. Nie będzie to możliwe, jeśli nie poświęcimy naszym zębom uwagi w naszym codziennym życiu. Niewłaściwa higiena prowadzi do chorób przyzębia oraz do próchnicy.

Które miejsca najtrudniej wyczyścić?

Nasza buzia pełna jest miejsc, gdzie trudno dotrzeć, żeby zachować je w czystości. Trudno wyczyścić powierzchnie styczne zębów, szczeliny międzyzębowe, głębokie kieszonki, kratery między zębami, bruzdy i zagłębiania na powierzchni zębów trzonowych. Trudności również sprawiają zęby w aparacie ortodontycznym, przestrzeń pod przęsłami mostów, zęby w szynach, furkacje korzeni oraz miejsca w pobliżu wszczepów. Łatwiej nie jest, gdy pojawiają się ubytki albo założymy nieprawidłowo wypełnienia, nasza proteza jest źle dobrana lub mamy wady ortodontyczne.

Szczotkowanie to podstawa!

Codzienne szczotkowanie usuwa płytkę nazębną oraz pozostałości z posiłków, czyli czyści. Nie jest to jedyna zaleta. Szczotkowanie to również swoisty masaż dziąseł, co powoduje ich lepsze ukrwienie i stają się mocniejsze. Czynność ta pobudza również rogowacenie.

Pamiętaj o kolejności mycia zębów!  Najlepiej zacząć od powierzchni wewnętrznych zębów, bo to o nich niestety najczęściej zapominamy. Potem przechodzimy na powierzchnie zewnętrzne, a na końcu zajmujemy się powierzchniami żującymi. Chyba, że te powierzchnie u nas bardziej są narażone na próchnicę , wtedy to od nich zaczynamy.

Prawidłowe szczotkowanie zębów: przyłóż szczoteczkę pod kątem 45 stopni w kierunku korzeni w miejscu, gdzie z dziąseł wychodzą zęby. Najczęściej główka pozwala objąć jednocześnie ok 3 zębów. Wykonuj ruch wymiatający na zewnątrz 5 razy w jednym miejscu. Dobrze jest się skupić na każdym zębie oddzielnie.

Niestety aż 40% powierzchni w jamie ustnej nie wyczyści się nawet idealną szczoteczką. Właśnie dlatego należy stosować również nici dentystyczne i płyny do płukania jamy ustnej. Do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych mogą służyć np. nici dentystyczne, superfloss, szczoteczki międzyzębowe lub jednopęczkowe, wykałaczki, irygatory czy stymulatory dziąsłowe.

Wybielanie zębów Warszawa zaprasza do White&Beauty!