wybielanie zębów warszawa wybielanie zębów warszawa

Halitoza, czyli nieświeży oddech

  • -

Halitoza, czyli nieświeży oddech

Problem nieświeżego oddechu dotyczy coraz to większej liczby osób, również w Polsce. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy, że z ich ust wydobywa się przykry zapach. Trudno jest powiedzieć takiej osobie, że coś jest nie w porządku. Prawidłowa higiena jamy ustnej to podstawa! Wybielanie zębów Warszawa z White&Beauty pozwoli cieszyć się pięknym białym uśmiechem na długo. Zapraszamy!

Żucie miętowej gumy nie wystarcza. Żeby pozbyć się kłopotu trzeba znaleźć jego przyczynę. Nie wstydź się! Wizyta u Twojego stomatologa pozwoli określić, w czym tkwi problem nieświeżego oddechu. W jamie ustnej znajduje się wiele szczepów bakterii, które odpowiedzialne są za jej stan. Za powstawanie nieprzyjemnego zapachu odpowiedzialne są bakterie beztlenowe nagromadzone w większej ilości. Tylko prawidłowe mycie zębów uchroni nas przed powstaniem tego problemu w przyszłości. Wiele osób popełnia błędy podczas mycia zębów. Zapominamy o czyszczeniu języka, co również sprzyja powstawaniu bakterii. To właśnie tam najbardziej gromadzą się resztki pokarmu. Przyczyną problemu są często stany zapalne dziąseł, choroby przyzębia oraz grzybica. Niedostatek śliny w ustach może być również źródłem kłopotu.

Czy wiedziałeś, że nieświeży oddech może powstawać w wyniku schorzeń gardła i zatok? Niektórzy ludzie posiadają większą skłonność do jego powstawania. Odpowiedzialnym za to jest niskie pH w ustach. Niezwykle ważne jest, czy stosujemy jakąś dietę lub używki. Niemiły zapach może powstawać na skutek zażywania leków. Czasem winne są problemy trawienne, a nawet zaparcia.

Jak zapobiegać? Trzeba pamiętać o prawidłowej higienie jamy ustnej, należy również czyścić przestrzenie międzyzębowe. Żeby pozbyć się problemu czasem zalecana jest wizyta u laryngologa, który może przepisać kuracje antybiotykiem, a także częste płukania gardła płynami antybakteryjnymi. Ssanie cynku organicznego uchroni przed nieświeżym oddechem na parę godzin. Należy również regularnie usuwać kamień nazębny.

Chcesz mieć piękny i zdrowy uśmiech? Dbaj o prawidłową higienę jamy ustnej. Wybielanie zębów Warszawa w klinice White&Beauty Warszawa to dobry wybór! Wypróbuj!