wybielanie zębów warszawa wybielanie zębów warszawa

Fluoryzacja zębów

  • -

Fluoryzacja zębów

Fluoryzacja to stomatologiczny zabieg profilaktyczny, który polega na zastosowaniu preparatów zawierających fluor. Fluor można spotkać w paście do zębów, płynach do płukania i mycia zębów lub żelach. Zapobiega rozwojowi próchnicy, może nawet usunąć nadwrażliwość zębów. Dzieci ze szkół podstawowych są nią objęte obowiązkowo.

Wybielanie zębów Warszawa w salonach White&Beauty to gwarancja pięknego śnieżnobiałego uśmiechu na długo! Zapraszamy!

Jak wygląda zabieg?

Fluoryzację dzielimy na egzogenną oraz endogenną. Jest szczególnie polecana u pacjentów, którzy cierpią na próchnicę. Metoda egzogenna (zewnętrzna, kontaktowa) polega na zastosowaniu preparatów z fluorem podczas szczotkowania zębów. Mogą być to żele, lakiery lub pianka. Środki te posiadają wyższe stężenie fluoru, niż popularne pasty i płukanki. Bezbarwna powłoczka utrzymuje się na zębach nawet do kilku tygodni uwalniając fluor. Istotne jest, żeby zęby były oczyszczone przed zabiegiem, chodzi przede wszystkim o usunięcie kamienia i osadu nazębnego.

Fluoryzacja endogenna jest szczególnie stosowana u najmłodszych pacjentów. Najczęściej używane są preparaty z fluorem, które mogą mieć postać tabletek lub płynu. Jej stosowanie budzi wiele kontrowersji ze względu na toksyczność przyjmowania fluoru w tych postaciach.

Można stosować wiele metod fluoryzacji zębów. Niektóre z nich mogą być wykonywane tylko i wyłącznie w gabinetach stomatologicznych, a niektóre w domu. Trzeba ją przeprowadzać z umiarem, ponieważ fluor w nadmiarze szkodzi zdrowiu. Należy pamiętać, że można go spotkać w takich produktach, jak owoce morza, orzechy włoskie czy też żelatyna.

Zalecenia po zabiegu

Nie można jeść i pić godzinę po wykonanej fluoryzacji. Należy również ograniczyć spożywanie słodkich oraz kwaśnych posiłków i napojów, które mogą zaburzyć jego działanie.

Jak często?

Zaleca się przeprowadzanie zabiegu u dorosłych przynajmniej raz w roku. Jeśli chodzi o dzieci, co 6 miesięcy. U niektórych pacjentów, noszących aparat ortodontyczny lub podatnych na próchnicę, może być wykonywany częściej. Zabieg jest często połączony z piaskowaniem zębów i usuwaniem kamienia.

Wybierz wybielanie zębów Warszawa w salonie White&Beauty!