Domowe sposoby wybielania Domowe sposoby wybielania

Domowe sposoby wybielania

  • -

Domowe sposoby wybielania

Wraz ze zwiększoną popularnością w ostatnim czasie wybielania zębów, pojawia się na rynku coraz więcej produktów do samodzielnego wybielania zębów w domu. Pasty, paski, strzykawki, nakładki, lampy led itp. Wszystko wygląda profesjonalnie i ma dawać spektakularne efekty, ale czy faktycznie tak jest? Co zawierają takie preparaty, czy są bezpieczne i w jaki sposób powinno się je stosować? Warto na pewno zastanowić się przed użyciem oraz przeanalizować każdy z tych produktów.

Pasty wybielające

Dostępne w aptekach oraz drogeriach, z tym, że te z drogerii zazwyczaj zamiast substancji wybielających zawierają substancje ścierające (uwodniona krzemionka lub sproszkowany pumeks), działające na zęby na zasadzie peelingu. Rysują delikatne szkliwo, osłabiając je i niszcząc. Szkliwo jest jedyną naturalną barierą ochronną zębów, jeżeli jest osłabione lub uszkodzone zęby mogą się kruszyć i szybciej może tworzyć się próchnica. Poza tym stosując pasty wybielające należy pamiętać, aby stosować je we właściwy sposób, naprzemiennie. Jeżeli rano myjemy zęby pastą wybielającą, wieczorem powinniśmy zastosować inną pastę, normalną, ochronną lub wzmacniającą szkliwo. Nie należy również stosować takich past zbyt często, a po każdej serii warto zrobić przerwę. Mogą wybielić zęby o jeden, maksymalnie 2 odcienie.

Paski wybielające

Wcześniej bardziej popularne, obecnie nieco trudniej dostępne ze względu na zbyt wysokie stężenie, jak na preparat do stosowania w domu. Należy bardzo uważać podczas stosowania takich preparatów samodzielnie. Oprócz ryzyka podrażnienia tkanki miękkiej (dziąseł, warg czy języka) można uzyskać nierównomierny efekt. Wszystko przez niezwykle istostne w tym przypadku precyzyjne przyklejenie. Paski muszą pokrywać całą powierzchnię zębów, być równo, jednakowo przyklejone zarówno na górnym jak i dolnym łuku zębowym. Problemem tutaj jest głównie ślina, która nie powinna być na zębach, gdyż może utrudnić przyklejenie oraz może odkleić przyklejony już pasek, szczególnie na dolnym łuku gdzie jest jej zdecydowanie więcej. Jak się później okazuje wiele osób ma z tym problem, ponieważ przychodzą na zabiegi do gabinetu po nieudanych próbach samodzielnego wybielania przy pomocy pasków. Bardzo często niestety jest problem z wyrównaniem nierówności czy dobieleniem ciemniejszej części. Powstałych przebarwień raczej nie udaje się usunąć.

Strzykawki, nakładki i lampy led

Dostępne w aptekach, w internecie oraz w specjalistycznych gabinetach. Wydawać by się mogło, że jedna z najbezpieczniejszych oraz najskuteczniejszych metod do stosowania w domu. W aptekach można dostać preparaty zawierające w zestawie małą lampę emitującą światło ledowe mające aktywować składnik oraz przyspieszyć proces wybielania. Metoda pozwala na uzyskanie stopniowego, kontrolowanego efektu, należy jednak pamiętać, że stosując światło led oczy powinny być chronione oraz, że żel czy inna forma produktu wybielającego w kontakcie z tkanką miękką może powodować podrażnienia. Jeżeli chodzi o kwestię ewentualnego podrażnienia to sytuacja wygląda podobnie w przypadku stosowania strzykawek z żelem oraz specjalnych nakładek (silikonowych lub szyn wykonanych zgodnie z pobranym wcześniej wyciskiem zębów). Ważne jest równomierne rozprowadzenie preparatu i należy bezwzględnie przestrzegać czasu stosowania. Terapia nakładkowa trwa zazwyczaj około 10 dni. Stężenie dobrane jest indywidualnie do stanu zębów, wielkości przebarwień oraz oczekiwanych efektów. W okresie trwania obowiązuje biała dieta. Osiągane rezultaty zależne są od możliwości genetycznych, wielkości przebarwień, stężenia oraz długości trwania procesu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Warszawa!