Dlaczego zabieg wybielania może być wykonywany przez kosmetologa i czym się różni od zabiegu u dentysty? Dlaczego zabieg wybielania może być wykonywany przez kosmetologa i czym się różni od zabiegu u dentysty?

Dlaczego zabieg wybielania może być wykonywany przez kosmetologa i czym się różni od zabiegu u dentysty?

  • -

Dlaczego zabieg wybielania może być wykonywany przez kosmetologa i czym się różni od zabiegu u dentysty?

Panuje niewłaściwe przekonanie, że zabieg wybielania zębów jest zabiegiem, który musi mocno boleć, być drogi oraz wykonywany może być wyłącznie przez dentystę.Otóż prawda jest taka, że jest to zabieg upiększający, strikte estetyczny a nie leczniczy, wykorzystujący żel kosmetyczny i nieingerujący pod skórę, a działający jedynie na powierzchni zębów.

Jako zabieg upiększający wybielanie może być wykonywane zarówno przez dentystów, jak i przez profesjonalnie przygotowanego do tego kosmetologa. Oczywiście podstawą takiego zabiegu są zdrowe i oczyszczone wcześniej zęby (skaling i piaskowanie), dlatego wizyta kontrolna jest praktycznie nieunikniona. Sam zabieg natomiast może być wykonany przez wyszkolonego specjalistę. Osoba taka powinna przed zabiegiem przeprowadzić wywiad, w którym zapyta o wszystkie przeciwwskazania, choroby, alergie, leki i będzie w stanie określić czy nie ma koniecznej wcześniejszej konsultacji a po zobaczeniu zębów i jakiś niepokojących zmian odeśle do lekarza.

Jeżeli chodzi o kwestię żelu to wszystkie wątpliwości rozwiewa dyrektywa unijna z 2011, która reguluje kwestie dopuszczalnych stężeń. Tak więc jeżeli działanie jest w zakresie norm nie ma potrzeby aby zabieg wykonywał dentysta. Oczywiście wszystko jest zależne od stosowanego żelu. Żel organiczny, który stał się coraz bardziej popularny w ostatnim czasie sprawia, że zabieg może być nawet całkowicie bezbolesny. Zabieg trwa zazwyczaj około godziny, więc w tym czasie jest w stanie zrobić się uciążliwy. Oprócz tego jeżeli wszystko jest w porządku w obrębie jamy ustnej nie powinno być żadnych dodatkowych odczuć.

Podczas zabiegu trzykrotnie żel nakładany jest na zęby. Celowo są to 3 serie, aby stopniowo uzyskać oczekiwany efekt oraz żeby przed każdym powtórzeniem była pewność, że żel znajduje się jedynie na powierzchni zębów i pokrywa je równomiernie. Nie ma żadnej ingerencji w skórę, zabieg nie wymaga wcześniejszego znieczulenia ani żadnych iniekcji. Po nałożeniu żel jest aktywowany przez światło lampy ledowej lub halogenowej.

Jedyna różnica pomiędzy zabiegiem u dentysty polega na tym, że zabieg wykonywany jest pod kontrolą lekarza, natomiast w przypadku kiedy wszystko jest w porządku w obrębie jamy ustnej i nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu nie wydaje się to konieczne. Procedury przeprowadzenia zabiegu wyglądają tak samo.

Wybielanie zębów Warszawa polega przede wszystkim na usunięciu przebarwień powstałych na skutek kontaktu jedzenia oraz napojów barwiących ze szkliwem zębów. Im silniejsze są stosowane w diecie barwniki tym przebarwienia te mogą być większe i głębsze a  co za tym idzie może być konieczne powtórzenie zabiegu, aby usunąć je całkowicie. Czasami już podczas jednego zabiegu jest możliwe usunięcie większości a nawet wszystkich zmian.

Podczas zabiegu nakładany jest żel wybielający, który następnie jest 3-krotnie naświetlany lampą. Są dwa rodzaje lamp. Emitująca światło ledowe lampa podstawowa, działająca jedynie w obrębie szkliwa i usuwająca przebarwienia powierzchniowe oraz lampa ze światłem halogenowym, która jest lampą silniejszą, wnikającą głębiej, nawet do zębiny i dzięki temu dającą lepsze efekty.

Zabieg trwa około godziny, pomiędzy każdym naświetlaniem jest zmiana żelu. Czasami nawet podczas jednego zabiegu można całkowicie usunąć przebarwienia gromadzące się przez kilka lat. Zabieg cenowo równi się w zależności od stosowanej lampy, ale jest w bardzo konkurencyjnej cenie w porównaniu do innych metod. Spróbuj i przekonaj się sam, że zabieg wybielania zębów może być szybki, skuteczny i praktycznie bezbolesny! Zapraszamy do White&Beauty!