Dlaczego tak ważny jest piękny uśmiech? Dlaczego tak ważny jest piękny uśmiech?

Dlaczego tak ważny jest piękny uśmiech?

  • -

Dlaczego tak ważny jest piękny uśmiech?

Dlaczego tak ważny jest zdrowy i śnieżnobiały uśmiech? Z wielu badań wynika, że w kontaktach międzyludzkich wygląd zewnętrzny odgrywa największą rolę, szczególnie przy pierwszym spotkaniu. Nie chodzi tu oczywiście o idealny wygląd, ale o zadbany wizerunek. Jedną z pierwszym rzeczy, na które zwracamy uwagę patrząc na druga osobę jest twarz a przede wszystkim uśmiech. Tak więc zarówno w kontaktach zawodowych, jak i towarzyskich zadbany, zdrowy uśmiech odgrywa niezwykle istotną rolę. Co zatem zrobić, aby taki uśmiech posiadać i aby przyciągać ludzi zamiast odpychać?

Przede wszystkim należy zacząć od zastosowania odpowiednich preparatów oraz prawidłowej pielęgnacji zębów. Podstawowym produktem jest dobrze dobrana szczoteczka, z prawidłową wielkością główki oraz odpowiednim rodzajem włosia, najlepiej gęstym i miękkim. Kolejnym preparatem jest pasta do zębów, dobrana do indywidualnych potrzeb naszych zębów, ze względu na szeroką obecność kwasów w jedzeniu i napojach warto by była to pasta ochronna, wzmacniająca szkliwo. Następnie by usunąć z powierzchni zębów, języka i policzków bakterie warto zastosować płyn do płukania ust. Do pielęgnacji wrażliwych i słabych zębów najlepiej wybrać bezalkoholowy. Ostatnim produktem, niezawodnym w czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych i trudno dostępnych miejsc jest nić dentystyczna. Jedynie używanie tych wszystkich produktów może zapewnić nam kompleksową ochronę zębów i dziąseł. Oczywiście jeżeli używamy ich w odpowiedni sposób.

Jak wynika z badań, większość osób nie potrafi prawidłowo myć zębów i robi to zbyt rzadko. Oprócz tego niewiele osób korzysta z dodatkowych preparatów, ograniczając się głównie do pasty. Tak więc, żeby dokładnie umyć zęby należy zacząć od odpowiedniego ułożenia szczoteczki, poziomo, w przestrzeni nad dziąsłem. Następnie należy wykonywać ruch wymiatający, zawsze w kierunku od dziąsła do zęba, bardziej techniczny niż siłowy. Powtórzyć kilkakrotnie na każdym zębie, zaczynając od zębów przednich i przesuwając się w kierunku zębów trzonowych. Czynność wykonać również od strony wewnętrznej. Całkowity czas szczotkowania powinien wynosić 2 minuty. Zęby powinno się myć po każdym posiłku, przynajmniej 2-3 razy dziennie. Wyjątkiem są sytuacje, w których spożywamy produkty zawierające kwasy, które mogą zmiękczać szkliwo. Żeby uniknąć uszkodzenia podczas szczotkowania warto odczekać po spożyciu 20-30 minut. Jeżeli znajdujemy się w sytuacji, w której umycie zębów jest trudne bądź niemożliwe warto chociaż zastosować płyn do płukania ust, przepłukać usta wodą lub zażyć gumę do żucia. Należy pamiętać, że po jedzeniu spada pH w ustach, co sprzyja rozwojowi bakterii oraz tworzeniu się próchnicy. Szczególnie silną pożywkę dla bakterii stanowi cukier i słodycze.

Jeżeli chodzi o profilaktykę w leczeniu uzębienia również nie jest najlepiej. Najczęściej wybieramy się do dentysty jedynie, kiedy coś nam dolega, czyli kiedy jest już za późno i potrzebne jest leczenie. Wizyty kontrolne powinny odbywać się regularnie, najlepiej co 6 miesięcy. Oprócz pielęgnacji ważne jest również czyszczenie zębów, czyli wykonywanie skalingu lub piaskowania. Oczywiście chodzi o osoby, które mają tendencję do gromadzenia się kamienia bądź osadu, co jest to zależne od składu śliny. Mimo, że jest to zbieg mechaniczny i niezbyt przyjemny powinno się go wykonywać co pół roku. Nadmiar może powodować szybsze tworzenie się próchnicy a nawet prowadzić do paradontozy.

Kiedy już zadbamy o prawidłową pielęgnację oraz profilaktykę naszych zębów, będą zdrowe i oczyszczone możemy pomyśleć o zabiegu upiększającym jakim niewątpliwie jest wybielanie zębów. Jest to zabieg estetyczny, dlatego muszą być spełnione wszystkie powyższe warunki. Najbezpieczniejszym i najlepszym sposobem wybielenia zębów jest metoda z użyciem specjalnego żelu oraz lampy. Efekt zabiegu zależny jest od możliwości genetycznych oraz wielkości przebarwień. Stosuje się lampę ze światłem LEDowym, działającą w obrębie szkliwa i usuwającą przebarwienia powierzchniowe oraz lampę Premium ze światłem halogenowym, która wnika głębiej, daje lepsze efekty i dłużej utrzymuje efekt.

Zapraszamy do White&Beauty na laserowe wybielanie zębów Warszawa!