Dlaczego palenie papierosów jest tak szkodliwe? Dlaczego palenie papierosów jest tak szkodliwe?

Dlaczego palenie papierosów jest tak szkodliwe?

  • -

Dlaczego palenie papierosów jest tak szkodliwe?

Nałóg palenia papierosów przynosi w organizmie człowieka wiele spustoszeń, o czym wiemy nie od dziś. Rozpatrując każdy z nich możemy śmiało wymienić długą listę chorób, które są następstwem palenia.Oprócz raka, chorób płuc czy serca palenie papierosów powoduje niemiły wyziew z jamy ustnej, przebarwienia zębów, a nawet choroby przyzębia. Cierpi na nie co piąty mieszkaniec Europy. Schorzenia, które powoduje nałóg palenia papierosów nie uwidaczniają się od razu. Jego następstwa pojawiają się średnio po czterdziestym piątym roku życia.

Z przeprowadzonych badań wynika, że uzębienie u palacza jest dużo uboższe niż u osoby niepalącej. Jest to skutkiem występujących schorzeń, które powoduje nałóg. Najpopularniejszą chorobą występującą w jamie ustnej jest paradontoza. To ona odpowiada za wypadające zęby, które wcześniej poprzedza stan zapalny przyzębia. Jest on trudny do zaobserwowania, dlatego paradontoza ujawnia się już jako zaawansowane stadium.

Z estetycznego punktu widzenia palenie papierosów jest największym wrogiem wyglądu. Przyspiesza starzenie się, marszczenie i szarzenie się skóry, żółknięcie paznokci, podrażnienie oczu. Ponad to jest najgroźniejszym przeciwnikiem zdrowego i białego uśmiechu. Palenie papierosów powoduje proces znacznego nagromadzania się przebarwień nazębnych. Tytoń zawiera w sobie bardzo dużą ilość brązowego barwnika, który z łatwością wnika w strukturę zęba. Ponad to jest przyczyną osadzania się kamienia i osadu na zębach.

Ratunkiem dla pięknie wyglądającego uśmiechu jest laserowe wybielanie zębów Warszawa. Jest to zabieg umożliwiający pozbycie się brzydkich przebarwień podczas jednej wizyty, która trwa około godziny. W gabinetach White & Beauty każdy klient może dokonać wyboru lamp (lampa Led oraz lampa Premium). Dla tego typu przebarwień polecana jest skuteczniejsza lampa Premium. Dzięki niej zęby są wybielone o większą ilość odcieni, a efekt utrzymuje się znacznie dłużej. Lampa Led polecana zaś jest do zabiegów podtrzymujących, w których pacjent oczekuje odświeżenia efektu.

Jeżeli pragniesz mieć zdrowy i piękny uśmiech pokonaj nałóg palenia papierosów! Zatroszcz się o swoje zdrowie i urodę !