Dieta na piękny uśmiech Dieta na piękny uśmiech

Dieta na piękny uśmiech

  • -

Dieta na piękny uśmiech

Jedz nabiał!        

Aby osiągnąć wymarzony uśmiech należy skupić się na spożywaniu nabiału. Są to produkty, które zawierają znaczną ilość kwasu mlekowego, który pozytywnie wpływa na rozwój zębów oraz hamuje psuje się zębów. Proteiny zawarte w produktach mlecznych pełnią rolę ochronną, gdyż osadzają się na kości chroniąc je przed działaniem kwasów przyspieszających proces powstawania ubytków w zębach. Ponad to takie produkty usuwają nagromadzający się brud na zębach. Należy również zwrócić uwagę na zawartość w nabiale wapnia, który jest głównym budulcem naszych zębów.

Gryź!

Twarde owoce i warzywa również pozytywnie wpływają na zęby. Pozwalają one wyzbywać się osadu lub kamienia, gdyż mają właściwości ścierne. Warto więc wzbogacić dietę o marchew, seler, jabłka itp. Takie produkty powodują również zwiększoną produkcję śliny. Ta zaś hamuje przed osadzaniem się płytki nazębnej, gdzie w łatwy sposób osiada brud.

Ogranicz spożywanie barwiących produktów!

Piękny uśmiech to biały uśmiech. Na jego barwę w dużym stopniu wpływają produkty o intensywnej barwie. Są to najczęściej buraki, jagody, szpinak, kawa, herbata czy cola. Ząb pod mikroskopem to powierzchnia z mikro porami, przez  które wnikają z łatwością wszystkie barwniki, które dostarczamy wraz z codzienną dietą. Te z upływem czasu zamieniają się na stałe przebarwienia zębów. Dodatkowo należy również powstrzymać się od palenia tytoniu, który w bardzo wielkim stopniu przebarwia zęby.

Co zrobić, aby uśmiech nie tylko był piękny, ale również biały? Odpowiedź jest prosta! Zapisz się na laserowe wybielanie zębów Warszawa! Napisz zabieg trwa tylko 45 min, a po nim możesz cieszyć się perfekcyjnym uśmiechem.