wybielanie zębów warszawa wybielanie zębów warszawa

Dieta dla zębów

  • -

Dieta dla zębów

Żeby mieć zdrowe i ładne zęby, trzeba prawidłowo o nie dbać. Dieta bogata w wapń, tłuszcze i witaminy zapewni piękny uśmiech pozbawiony ubytków. Tylko prawidłowe nawyki żywieniowe oraz higiena jamy ustnej da nam pewność, co do stanu naszych zębów. Wybielanie zębów Warszawa z White&Beauty pozwoli cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Spróbuj, a nie pożałujesz!

Piękny uśmiech to najlepsza wizytówka każdego z nas. Niektórzy potrafią cieszyć nim dłużej niż inni, ponieważ prawidłowo dbają o zęby. Nawyki te często wynosimy z rodzinnego domu. Regularne wizyty kontrolne pozwalają uchronić przed powstawaniem poważniejszych chorób zębów np. próchnicy.

Po pierwsze trzeba pamiętać, żeby nie jeść za dużo węglowodanów, które najbardziej sprzyjają powstawaniu próchnicy i nie tylko. Należy również ograniczyć jedzenie innych produktów, które zawierają cukier i przyczyniają się do uszkadzania szkliwa.

Niezbędnym materiałem budulcowym, który odpowiada za strukturę zębów jest wapń. Produkty mleczne takie jak jogurt naturalny lub maślanka, zapewniają prawidłową jego podaż dla organizmu. Przy niedoborach wapnia zęby potrafią być bardziej kruche i szybciej się łamać.

Czy wiedziałeś, że żucie sera żółtego podnosi pH płytki nazębnej, a także mniejsza ryzyko powstawania próchnicy? W jego składzie są difosforany, które wzmacniają szkliwo przed działaniem kwasów. Specjaliści zalecają jedzenie ryb, gdyż ich mięso zawiera dużo wapnia i białka. Spożywanie masła również korzystnie wpływa na zdrowie naszych zębów. Tłuszcze znajdujące się w jego składzie ułatwiają przyswajanie witamin z grupy D.

Polska należy do krajów o jednym z najwyższych wskaźników występowania próchnicy. Stan naszego uzębienia pozostawia wiele do życzenia. Największym problemem jest cukier, który można znaleźć praktycznie w większości produktów. Za prawidłowy stan naszych zębów odpowiadają wapń fosfor i magnez, które można spotkać w serach, jajach, rybach, a także warzywach strączkowych. Dieta powinna być bogata w witaminy z grupy B, które odpowiadają za zdrowe dziąsła oraz błonę śluzową jamy ustnej.

White&Beauty oraz wybielanie zębów Warszawa to najlepszy wybór!