wybielanie zębów Warszawa wybielanie zębów Warszawa

Czym jest bonding?

  • -

Czym jest bonding?

Bonding jest metodą odbudowy zębów, która polega na pokryciu specjalnym materiałem powierzchni zębów, które są przebarwione. Metoda ta jest dość powszechnie używana na całym świecie oraz cieszy się bardzo dużą popularnością. Szukasz najlepszej metody na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu? Wybierz wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty! Nie zwlekaj, zapraszamy do kontaktu!

Czym właściwie jest bonding? Jest to zabieg estetyczny polegający na wykorygowaniu kształtu zębów. Polecany jest w szczególności dla osób, które borykają się z problemem nierównych, ukruszonych bądź też pękniętych zębów. Metoda ta jest zupełnie nieinwazyjna, ingerencja w zęba przebiega wyłącznie na minimalnym poziomie. Bonding jest zabiegiem, w którym występuje łączenie tkanek twardych zęba z wykorzystaniem wypełnień kompozytowych. W trakcie zabiegu wykorzystywane są żywice kompozytowe. Należy zaznaczyć, że bonding to nie to samo, co wybielanie zębów.

Chcesz, żeby Twoje zęby wyglądały na jeszcze bardziej równe czy też mniej stłoczone? Spytaj swojego stomatologa o możliwość przeprowadzenia bondingu. Nawet niewielka korekta jest w stanie poprawić wygląd zębów. Do przeprowadzenia zabiegu wszystkie zęby powinny być zaleczone. Zabieg jest często wykonywany z powodów ekonomicznych, wypełnienia zębów wykonane tą metodą są tańsze niż np. licówki. W pewnych przypadkach pacjenci nie zgadzają się na leczenie protetyczne i stomatolodzy zalecają bonding.

Na czym polega zabieg?

Na początku przednia część zęba zostaje zmniejszona, tak, aby na jego miejsce powstał nowy ząb. Łagodny kwas, który jest używany w trakcie zabiegu, powoduje, że na powierzchni zęba pojawiają się rowki. Na rowki te nakładana jest żywica kompozytowa, której nadaje się odpowiedni kształt. Po uzyskaniu odpowiedniego kształtu zęba zęby są wygładzane i polerowane.

Bonding kompozytowy jest mało trwałym rozwiązaniem. Jeśli zależy nam na bardziej trwałym, powinniśmy zastanowić się nad licówkami. Tylko zabieg przeprowadzony w sprawdzonej klinice dentystycznej pozwoli cieszyć się trwałym wypełnieniem.

Chcesz mieć piękny uśmiech? Zadzwoń już dzisiaj i umów się na wybielanie zębów Warszawa w klinice White& Beaty! Zapraszamy!